Materiał Partnera

Kiedy warto zdecydować się na jazdy doszkalające?

Kiedy warto zdecydować się na jazdy doszkalające?

Zdanie egzaminu na prawo jazdy nie jest proste. Dla większości osób teoria nie sprawia większych problemów, za to praktyka bardzo często kończy się oblanym egzaminem. Nie każdemu z nas wystarczające są bowiem godziny jazdy, które wchodzą w skład kursu na prawo jazdy. W wielu wypadkach, aby nauczyć się sprawnie kierować pojazdem, konieczne jest więc wykupienie dodatkowych jazd doszkalających.

Dla pewniejszego prowadzenia pojazdu

Nie każdy z nas od razu dobrze odnajduje się za kierownicą. Kierowanie pojazdem jest bowiem czynnością, która wymaga dużej ilości praktyki. Standardowa ilość godzin jazdy, które wchodzą w skład kursu na prawo jazdy, często okazuje się niewystarczająca, aby każdy kursant poczuł się pewnie „za kółkiem” i utrwalił nowe umiejętności. Właśnie z tego powodu praktycznie wszystkie szkoły nauki jazdy, w tym również i Szkoły Jazdy PZM, oferują swoim kursantom możliwość dokupienia dowolnej ilości godzin doszkalających.

Pozwala to kursantowi na lepsze zapoznanie się z kierowaniem auta oraz przećwiczenie swoich umiejętności. W przypadku, gdy nie jesteśmy do końca pewni swoich umiejętności lub chcemy utwierdzić się w przekonaniu, że dobrze radzimy sobie na drodze, warto zdecydować się na dokupienie dodatkowych godzin jazd doszkalających. Pamiętajmy bowiem, że praktyka czyni mistrza. Dzięki takim jazdom doszkalającym, wielu kursantów, którzy wcześniej nie byli pewni swoich umiejętności, zdało egzamin za pierwszym podejściem – i to nie dzięki szczęściu, a właśnie dzięki dodatkowej praktyce.

Kiedy popełniamy błędy i brakuje nam umiejętności

Wiele osób, które marzą o posiadaniu prawa jazdy, początkowo nie radzi sobie zbyt dobrze z prowadzeniem samochodu. Jest to całkowicie naturalne, gdyż aby opanować tę sztukę, często potrzeba wielu godzin praktyki. Dokupując dodatkowe jazdy doszkalające mamy możliwość przećwiczenia naszych umiejętności pod okiem doświadczonego instruktora oraz zdecydowanie większą szansę na pozytywne zdanie egzaminu. Jazdy doszkalające są doskonałym rozwiązaniem także dla tych kursantów, którzy czują, że jeszcze nie do końca radzą sobie ze sztuką prowadzenia pojazdu. Należy bowiem pamiętać, że kurs prawa jazdy służy nie tylko zdaniu egzaminu na prawo jazdy, ale przede wszystkim zdobyciu umiejętności, które dadzą nam bezpieczeństwo na drodze.

Kiedy między samym egzaminem a kursem mamy odstęp czasu

Osoby, które mają parutygodniową przerwę między kursem a egzaminem, koniecznie powinny zdecydować się na wykupienie kilku jazd doszkalających, najlepiej przed samym egzaminem z praktyki. Duża przerwa może bowiem negatywnie wpłynąć na naszą pewność siebie oraz spowodować zapomnienie lub pogorszenie się pewnych umiejętności. Jazdy doszkalające to znakomity sposób, aby w prosty i szybki sposób przypomnieć sobie zasady prowadzenia auta i zdecydowanie pewniej poczuć się „za kółkiem” w trakcie egzaminu praktycznego.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz