Materiał Partnera

Kiedy warto zatrudnić geodetę?

Kiedy warto zatrudnić geodetę?

Geodeci często wykonują prace dla urzędów i organów administracyjnych. Jednak do firm geodezyjnych zgłaszają się także prywatni klienci, gdyż ich wiedza i pomoc jest nieodzowna w wielu życiowych sytuacjach - zwłaszcza gdy planujemy kupić działkę lub wybudować dom. Czym dokładnie zajmują się firmy geodezyjne i po czym poznamy, że trafiliśmy na prawdziwych specjalistów? Kiedy pomoc geodety jest niezbędna? Podpowiadamy.

Geodeci świadczą szereg usług związanych przede wszystkim z tworzeniem map do celów projektowych, przygotowywaniem pomiarów sytuacyjno-wysokościowych, rozgraniczaniem i podziałem gruntów oraz nieruchomości, a także ze sporządzaniem dokumentacji do celów prawnych. Znalezienie zaufanego i doświadczonego biura geodezyjnego to gwarancja rzetelnych pomiarów i starannie przygotowanej dokumentacji, która będzie gotowa na czas. Dlatego warto postawić na Pracownię Geodezyjną „POMIAR” w Pabianicach, w województwie łódzkim, która cieszy się uznaniem klientów.

Doświadczenie i skrupulatność

Praca geodety nie jest prosta – wymaga nie tylko ogromnej wiedzy, ale także wyjątkowej dokładności. Precyzja, skrupulatność i rzetelność to ważne cechy, które świadczą o renomie firmy geodezyjnej. Wyjątkowo drobiazgowe wyliczenia i badania wyróżniają ekspertów z Pracowni Geodezyjnej „Pomiar”, którzy dysponują nowoczesnym, zaawansowanym technologicznie sprzętem. Do najważniejszych urządzeń pomiarowych należy zaliczyć tachimetr (służy do pomiaru kątów poziomych, pionowych oraz odległości), dalmierz (mierzy odległość, bez konieczności jej przebycia) i niwelator (służy do pomiaru różnicy wysokości, czyli niwelacji terenu).

Jakie zadania należy zlecić geodecie?

Do Pracowni Geodezyjnej „Pomiar” warto zwrócić się na przykład podczas budowy domu. Eksperci świadczą usługi związane z podziałem działek, rozgraniczeniem nieruchomości, a także ze sporządzaniem map do celów projektowych, które są niezbędne podczas budowy domu. Zadaniem geodety jest między innymi wytyczenie budynku i sieci przyłączy. Pomoc fachowców z firmy geodezyjnej jest także nieodzowna przy sporządzaniu kartotek budynków oraz map do celów prawnych. Z usług geodety należy także skorzystać zawsze wtedy, gdy chcemy wprowadzić jakieś zmiany na naszej działce. 

Usługi geodezyjne są niezwykle cenne w wielu różnych sytuacjach, zwłaszcza podczas budowy domu. Pamiętajmy, żeby wybrać doświadczonych i cieszących się renomą specjalistów z Pracowni Geodezyjnej „Pomiar”.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz