Artykuł sponsorowany

Kiedy warto zaciągnąć pożyczkę pod zastaw?

Kiedy warto zaciągnąć pożyczkę pod zastaw?

Problemy finansowe mogą dopaść nas w najmniej oczekiwanej chwili. Niestety brak zatrudnienia na podstawie umowy o pracę czy wystarczająco wysokie zarobki mogą oznaczać, że nie uzyskamy kredytu w banku. Również tak zwane chwilówki nie są do końca bezpiecznym rozwiązaniem. Istnieje jednak sposób na zdobycie pieniędzy szybko i bezpiecznie. Jest nim pożyczka pod zastaw.

Dlaczego warto brać pożyczki pod zastaw?

Pożyczka pod zastaw to nic innego jak pożyczka, w której zabezpieczeniem spłaty jest wartościowy przedmiot pozostawiony w lombardzie. Kwota, jaką uzyskamy w takiej transakcji, zależy od wartości zastawionego przedmiotu, który wraca do nas po uregulowaniu należności. Zapewnia potrzebne pieniądze natychmiastowo, możemy je bowiem otrzymać od ręki podczas wizyty w lombardzie. Powinniśmy jednak odpowiedzieć, dlaczego warto decydować się na to rozwiązanie?

Niewątpliwym atutem są proste i przejrzyste zasady, na podstawie których działają lombardy, wśród nich zlokalizowany w Warszawie Diamond District. Klient ma do wyboru dwa rozwiązania; pierwsze polega na sprzedaży posiadanych przedmiotów do lombardu. Korzystają z niego ci, którzy szukają korzystnego sposobu na pozbycie tych rzeczy. Drugie to właśnie pożyczka pod zastaw. W ramach zawartej z lombardem umowy przekazujemy mu ograniczone prawa do przedmiotu do momentu zwrotu pożyczki. Jeśli natomiast nie uregulujemy zaległości, lombard staje się właścicielem przedmiotu i wprowadza go do swojej oferty sprzedaży.

Jakie przedmioty możemy zastawić?

Podstawą do udzielenia pożyczki pod zastaw jest wartość przedmiotu, który ma stanowić zabezpieczenie. Musi ona być na tyle wysoka, by lombard mógł sprzedać zastaw bez ponoszenia strat. Zakres przedmiotów, jaki jest w tym celu wykorzystywany, obejmuje:

  • złoto i srebro (biżuteria i ozdoby, sztabki, przedmioty kolekcjonerskie),
  • biżuteria i kamienie szlachetne,
  • zegarki (modele modnych marek w bardzo dobrym stanie oraz te o dużej wartości dla pasjonatów),
  • monety (obiegowe i kolekcjonerskie),
  • sprzęt RTV (telewizory, komputery i laptopy, aparaty cyfrowe – dobrze, gdy mają kartę gwarancyjną),
  • telefony (nowe i używane – w jak najlepszym stanie),
  • militaria (broń palna i biała, elementy uzbrojenia, ordery i medale).

Pamiętajmy jednak, że to, czy zostanie nam udzielona pożyczka pod zastaw, zależy od oszacowania wartości konkretnego przedmiotu. Dokonuje tego doświadczony pracownik lombardu, ale często istnieje możliwość negocjacji ceny. Ponadto bardzo ważne jest, aby zastawiony przedmiot był naszą własnością, dlatego możemy być poproszeni o przedstawienie dowodu zakupu.

Opracowanie:
Warszawa, Marszałkowska 60 lok. 90
tel. 883 997 791
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz