Materiał Partnera

Kiedy warto wypożyczyć kontener na śmieci

Kiedy warto wypożyczyć kontener na śmieci

Wywóz odpadów jest obecnie regulowany przez przepisy prawne. Warto jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie śmieci można w tradycyjny sposób zutylizować. Problem pojawia się wówczas, gdy ilość odpadów przekracza w dużym stopniu przyjętą normę bądź opady te mają bardzo duże rozmiary. Dlatego w przypadku budowy czy remontu warto wypożyczyć kontener na śmieci.

Zalety wynajmu kontenerów na śmieci

Kontenery na odpady mają formę dużych metalowych pojemników o znacznej pojemności. Sprawdzają się idealnie w przypadku osób, które mają do wyrzucenia trudne do utylizacji przedmioty np. stare meble, urządzenia różnego rodzaju czy gruz budowlany. Wynajem czy wypożyczenie kontenera na śmieci ma wiele zalet: przede wszystkim jest to rozwiązanie bardzo wygodne, nie trzeba się bowiem martwić o transport odpadów na miejsce przeznaczenia. Firma wynajmująca kontenery, np. gdański Konbrud, podstawia kontener pod wskazany adres i zabiera go, gdy się on napełni.

Różne odpady – różne kontenery

Decydując się na wypożyczenie kontenera na śmieci, warto jednak wiedzieć, jakie opady mogą w tym przypadku zostać zutylizowane. Inny pojemnik jest bowiem przeznaczony na odpady mieszanie, a inny na gruz budowlany itd. Poza tym należy pamiętać o tym, że sam wynajem kontenera to nie wszystko. Oprócz tego należy zadbać o zezwolenie na zajęcie pasa jezdni, oczywiście o ile kontener nie może stanąć na posesji. Kontenery są nieocenione, gdy trzeba pozbyć się odpadów remontowo-budowlanych, znacznej ilości gruzu, odpadów ogrodowych, starych mebli, okien czy drzwi oraz zużytych materiałów izolacyjnych. Kontenery przydają się więc podczas remontu, budowy czy porządkowania domu.

Odpady problematyczne

Zgodnie z nową ustawą wszelkiego rodzaju odpady budowlane i remontowe należy dostarczyć do miejsca ich przetworzenia. Takich śmieci nie wolno w żadnym wypadku składować. Wcześniej wywożono je często na własny koszt po znalezieniu odbiorcy. Dzisiaj problematyczne odpady odstawić można do PSZOK-ów, a więc punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Koszty dowozu trzeba jednak pokryć samodzielnie. Nie zawsze są jednak takie możliwości, przede wszystkim z uwagi na brak odpowiednich pojazdów itd. Wynajęcie kontenera na śmieci jest rozwiązaniem o wiele wygodniejszym i bardziej komfortowym. W tym przypadku nie trzeba martwić się w zasadzie o nic – kontener na odpady jest podstawiany w odpowiednie miejsce, a potem zabierany przez wybraną przez nas wcześniej firmę, a my możemy zajmować się przebiegiem prac. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz