Materiał Partnera

Kiedy warto wynająć samochodowy podnośnik koszowy?

Kiedy warto wynająć samochodowy podnośnik koszowy?

Wykonywanie prac na wysokościach wymaga wykorzystania specjalistycznego sprzętu. Nie zawsze można jednak skorzystać z usług alpinistycznych uprawnionych do tego specjalistów czy też z dźwigów, które nadają się głównie do robót odbywających się nawet 100 metrów nad ziemią. Każdy, kto planuje zatem jakiekolwiek prace wysokościowe do około 60 metrów, powinien przemyśleć wynajem samochodowych podnośników koszowych. Wyróżniają się one stabilnością, dużym udźwigiem oraz szybkością podnoszenia. Kiedy warto na nie postawić?

Podnośniki koszowe a zlecenia od klientów biznesowych

Usługi podnośnikami koszowymi (wraz z operatorem lub sam wynajem pojazdu) popularne są wśród klientów biznesowych. Lista prac, które można wykonać przy wykorzystaniu zwyżek sięgających nawet 60 metrów nad ziemią, jest naprawdę długa. Zaliczyć do niej można między innymi:

  • czyszczenie wielkopowierzchniowych szyb biurowców,

  • montaż banerów reklamowych i szyldów,

  • montaż dekoracji budynkowych,

  • montaż obróbek blacharskich i ich konserwacja,

  • malowanie różnych konstrukcji na wysokościach,

  • czyszczenie, montaż i demontaż kominów, anten, słupów, masztów.

Samochodowe podnośniki koszowe chętnie wynajmowane są zatem przez firmy remontowe, pracownie dekarskie, przedsiębiorstwa budowlane, kominiarzy, elektryków, agencje reklamowe, a także przez zarządców biurowców, galerii handlowych, spółdzielni mieszkaniowych, operatorów komórkowych czy salonów samochodowych. Takich i wielu innych klientów biznesowych stale, a także doraźnie obsługuje katowicka firma WIKLIŃSKI, która oferuje zarówno wynajem zwyżek (od 18 do 58 m), jak i wykonywanie wszelkich prac na wysokościach.

Usługi podnośnikiem koszowych dla podmiotów publicznych

Bardzo często z usług podnośnikami koszowymi korzystają również podmioty publiczne, od urzędów miejskich począwszy, na szpitalach czy zarządach dróg kończąc. Klienci instytucjonalni proszą między innymi o wycinkę korygującą lub pielęgnacyjną drzew, o usuwanie sopli lodów i śniegu z dachów, o czyszczenie fasad zabytków bez użycia chemii, a także o instalację dekoracji bożonarodzeniowych na lampach. Zakres zlecanych zadań jest jednak szerszy, a najlepsze firmy wynajmujące zwyżki samochodowe wraz z operatorami są w stanie je szybko i tanio wypełnić.  Należy dodać, że najlepsze podnośniki doskonale sprawdzają się nawet w trudnych warunkach – na przykład można nimi wjechać w wąskie uliczki lub w taki sposób ustawić ramię zwyżki, by ominęła przeszkodę.

Podnośniki koszowe dla osób indywidualnych

Podnośniki koszowe wynajmowane są również przez osoby indywidualne, a przede wszystkim przez właścicieli domów jednorodzinnych. Dzięki takim pojazdom można bowiem z łatwością wykonać wiele prac związanych z konserwacją czy czyszczeniem dachu oraz elewacji. Ponadto podnośniki koszowe doskonale sprawdzają się przy remontach i to nie tylko do przenoszenia ciężkich ładunków na wyższe piętra. Można z ich wykorzystaniem również zamontować okna, rolety zewnętrzne, balustrady balkonowe czy dekoracje świąteczne. Wykonywanie takich prac na stabilnej platformie jest przy tym znacznie bezpieczniejsze niż stosowanie nawet najwyższej klasy drabin.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz