Materiał Partnera

Kiedy warto wynająć podnośnik koszowy?

Kiedy warto wynająć podnośnik koszowy?

Podnośnik koszowy to sprzęt, z którego coraz chętniej korzystają nie tylko firmy, ale także osoby prywatne. Nowoczesne podwyższenie ułatwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc, takich jak szyby wieżowców lub bardzo wysoko rosnące gałęzie drzew. Z tego powodu podnośnik tak chętnie wykorzystywany jest np. do mycia okien biurowców. Jeśli czekają Cię prace na wysokościach, wynajem tego sprzętu za atrakcyjną cenę jest idealnym rozwiązaniem.

Kiedy postawić na podnośnik koszowy?

Ten sprzęt sprawdzi się we wszystkich pracach na wysokościach. Jego innowacyjna konstrukcja zapewni Ci sprawne wykonanie każdego zadania. Podnośnik jest zazwyczaj wynajmowany do:

  • mycia elewacji, dachów oraz okien,
  • montażu reklam np. billboardów, paneli LED, czy tradycyjnych tablic informacyjnych,
  • prac interwencyjnych np. do odśnieżania dachu, strącania sopli, ścinania gałęzi,
  • prac budowlanych i remontowych np. do wykonania usług blacharsko-dekarskich, wykończeniowych i montażowych,
  • konserwacji oświetlenia, np. wymiany żarówek w latarniach, montażu świątecznych elementów.

Wynajem podnośnika wiąże się z wybraniem jego konkretnej wysokości. Może on sięgać od 18 do 22 metrów, a nawet wyżej, jeśli jest taka konieczność. Taki nowoczesny sprzęt w swojej ofercie ma np. firma Media Mobile Zabrze, która dzięki wykwalifikowanej kadrze pracowniczej, mającej ponad 20-letnie doświadczenie, udostępni Ci sprzęt, dostosowany do specyfiki Twoich zadań. W dodatku oferują oni wykonanie tych obowiązków za Ciebie np. zajmując się przycinaniem gałęzi, montażem dekoracji, myciem okien wieżowców, czyszczeniem dachów i wieloma innymi zadaniami. Wynajem podnośnika możliwy jest nie tylko na terenie Zabrza, Gliwic i Katowic, ale też w okolicach tych miast.

Bezpieczeństwo pracy z podnośnikiem koszowym

Prace na wysokościach zawsze wiążą się z ryzykiem. Wynajem podnośnika koszowego jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ ten sprzęt zwiększa bezpieczeństwo każdego wykonywanego zadania i zapewnia amortyzację. Jest to komfort, jakiego nie zapewni Ci żadna drabina lub prowizoryczna konstrukcja.

Wybierając podnośnik koszowy, pamiętaj, aby dobrać go odpowiednio do wymaganego udźwigu, jak i dostosować jego wysięg boczny i wysokość roboczą. Poradą w ten sprawie służą specjaliści, którzy kompleksowo zajmują się doborem sprzętu do Twoich potrzeb.  Każdy podnośnik ma ograniczoną nośność, dlatego nie dopuszczaj do przekroczenia maksymalnego udźwigu. Dobre kosze mają system zabezpieczający, jednak dopilnowanie zasad bezpieczeństwa jest zawsze niezwykle ważne.

Dobrze również wiedzieć, że czynnikami, które wykluczają pracę na podnośniku koszowym, są mocny wiatr i wyładowania atmosferyczne np. burza. Zachowując zasady bezpieczeństwa, masz pewność, że Twoja praca ze specjalistycznym podnośnikiem umożliwi Ci bezproblemowe wykonanie każdego zadania.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz