Artykuł sponsorowany

Kiedy warto wynająć dźwig?

Kiedy warto wynająć dźwig?

Dźwig to uniwersalny sprzęt, który umożliwia podnoszenie i przenoszenie ładunków o sporej masie na znaczne wysokości. Nic dziwnego, że wiele osób chce wykorzystać te nowoczesne maszyny do usprawniania prac budowlanych i transportowych. Wciąż jednak niewiele firm decyduje się na zakup tak kosztownego sprzętu. Kiedy warto rozważyć opcję wynajmu dźwigu?

Kupić czy wynająć?

Zakup dźwigu to bardzo kosztowna inwestycja. Nie każdy przedsiębiorca może pozwolić sobie na taki wydatek, a przecież potrzeby firmy stale rosną. Istnieje wiele rodzajów dźwigów i każdy z nich jest wyspecjalizowany w zakresie wykonywania określonych czynności.

Trudno o to, by za każdym razem kupować odrębną maszynę przeznaczoną do danego celu.  Często nawet przedsiębiorstwa z branży budowlanej nie dysponują własnym sprzętem tego typu. O wiele tańszą i wygodniejszą alternatywą dla kupna jest wynajem dźwigu.

Na czym polega usługa wynajęcia dźwigu?

Wynajem dźwigu to usługa, która obejmuje dostarczenie pod wskazane miejsce sprzętu oraz – opcjonalnie – zatrudnienie fachowca (operatora) obsługującego dźwig. Kierować dźwigiem może bowiem wyłącznie osoba, która uzyskała specjalne uprawnienia do kierowania tego typu pojazdami.

Jak tłumaczy ekspert z firmy Dźwigamy: „Realizacja usługi może mieć zróżnicowany czas trwania, który wynosi od kilku dni do kilku lub nawet kilkunastu tygodni. Górna granica tego przedziału czasowego dotyczy zazwyczaj firm budowlanych, które wykonują długotrwałe i pracochłonne usługi związane z budowaniem, demontażem i stawianiem nowych elewacji.”

Klienci prywatni z reguły wynajmują dźwig na okres kilku godzin lub maksymalnie kilku dni. Praca dźwigu jest wyceniana w sposób indywidualny, więc należy o to dopytać już
w momencie rezerwowania usługi.

Wynajem dźwigu – potrzeby użytkowe

Dźwig sprawdza się przy wykonywaniu czynności instalacyjno-budowlanych oraz transportowych i jest wykorzystywany przez wiele różnych branż. Najogólniej rzecz ujmując, dźwigi potrzebne są wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba podnoszenia bardzo ciężkich przedmiotów (nawet do 6 ton) o dużych wymiarach, a następnie załadowywania ich, przewożenia i rozładowania.

Główne zadania, jakie można wykonywać za pomocą dźwigu, to:

  • montowanie instalacji na wysokościach,
  • załadunek, rozładunek oraz przeładunek przedmiotów o dużych gabarytach,
  • transport maszyn, urządzeń i innych ciężkich sprzętów,
  • montaż oraz demontaż konstrukcji budowlanych (także żelbetowych).

Dźwigi wykorzystuje się do budowy dróg oraz stawiania mostów, budynków mieszkalnych oraz elektrowni. Na placach budowlanych stawia się tzw. żurawie oraz korzysta się z dźwigów HDS. Takie sprzęty dobrze spisują się także podczas wcielania w życie planów zagospodarowania linii kolejowych itd. Z dźwigów korzystają również właściciele magazynów i profesjonalne ekipy remontowe.

Klienci prywatni najczęściej wynajmują dźwigi przy okazji przeprowadzek, na przykład do przenoszenia budowlanych na nową działkę.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz