Artykuł sponsorowany

Kiedy warto wymienić stare grzejniki na nowe?

Kiedy warto wymienić stare grzejniki na nowe?

Kupując mieszkanie z rynku wtórnego lub stary dom, musimy liczyć się z generalnym remontem. W nowoczesnych obiektach znajdziemy przede wszystkim zgrabne, minimalistyczne kaloryfery lub system ogrzewania podłogowego. W starych budynkach natomiast najprawdopodobniej zetkniemy się z grzejnikami żeliwnymi. Czy warto je wymieniać? W jakiś sposób to zrobić?

Wiele osób uważa, że wymiana grzejników to proste przedsięwzięcie, do którego nie trzeba wzywać fachowców. Nic bardziej mylnego!

Wymiana grzejników

Na wymianę grzejników decydują się przede wszystkim posiadacze starych, żeliwnych modeli. Żeliwo jest wyjątkowo trwałym materiałem, dlatego istnieje szansa, że mimo upływu wielu lat grzejnik wciąż jest sprawny. Jednak w większości przypadków stan techniczny starych grzejników pozostawia wiele do życzenia – przeciekają, są nieszczelne lub za słabo grzeją. Dzieje się tak zwykle, gdy przewody są skorodowane, bądź niedrożne. Częstą przyczyną wymiany grzejników są również względy estetyczne - popularne niegdyś grzejniki prezentują się przestarzale w nowoczesnych wnętrzach i są dość „toporne”. Nie pasują do aranżacji, a przez ich rozmiar,  niełatwo je ukryć. Poza tym pamiętajmy, że jeśli przeprowadzamy się do starego domu lub mieszkania, problemem tkwi nie tylko w nieładnych lub niesprawnych grzejnikach - często konieczna jest wymiana całej instalacji centralnego ogrzewania. Zlećmy to zadanie profesjonalistom – ogrzewanie domu to wyjątkowo ważna sprawa, wszystko musi zostać wykonane zgodnie ze sztuką i przy użyciu profesjonalnych materiałów. Montażem instalacji sanitarnych zajmuje się firma Rafkan-Bud z Wolskich.

Kiedy przeprowadzić modernizację instalacji grzewczej?

Wymianę grzejników należy przeprowadzić, gdy nie używamy ogrzewania, czyli w sezonie wiosennym lub letnim. Pamiętajmy, że jeśli zdecydujemy się na modernizację lub montaż instalacji grzewczej jesienią, będziemy musieli znaleźć inne źródło ogrzewania na czas remontu. W sezonie grzewczym w kaloryferach znajduje się woda, dlatego zanim specjaliści zajmą się ich wymianą, będą musieli się jej pozbyć, co stanowi dodatkową komplikację.

Jakie grzejniki wybrać?

Warto zdecydować się na nowoczesne grzejniki o cienkich ściankach, które szybko się nagrzewają i utrzymują stałą temperaturę. Takie grzejniki znakomicie współgrają z instalacjami centralnego ogrzewania, które wyposażone są w elementy pozwalające na automatyczną regulację temperatury. Zawory sterujące są niezwykle wygodne i znacząco poprawiają komfort cieplny wszystkich domowników – możemy bez trudu zmieniać temperaturę w zależności od naszego zapotrzebowania na ciepło. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz