Materiał Partnera

Kiedy warto wykupić ubezpieczenie majątku?

Kiedy warto wykupić ubezpieczenie majątku?

Ubezpieczenie majątku może obejmować różne grupy przedmiotów, a także gotówki, i dotyczyć ich ochrony przed różnymi zdarzeniami – zarówno kradzieży i dewastacji przez osoby trzecie, jak i np. zniszczenia wskutek działania ognia i zdarzeń losowych. Kiedy warto wykupić ubezpieczenie majątku oraz jakie przedmioty dokładnie może objąć to ubezpieczenie?

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego i gotówki

Posiadany przez nas sprzęt elektroniczny może zarówno stać się przedmiotem kradzieży, jak i ulec zniszczeniu. Dlatego też wiele osób wybiera ubezpieczenie majątku obejmujące właśnie sprzęt elektroniczny – zarówno przenośny (np. laptop, smartfon), jak i stacjonarny (komputer stacjonarny). Jest to dobre rozwiązanie przede wszystkim w przypadku firm, gdy w biurze znajduje się wiele sprzętów naraz.

Drugim najczęściej ubezpieczanym rodzajem majątku jest gotówka, która przede wszystkim narażona jest na kradzież. Ubezpieczenia dotyczą zarówno pieniędzy, czeków czy weksli, przechowywanych w lokalu, jak i w transporcie. O takim ubezpieczeniu warto pomyśleć przede wszystkim w sytuacji, gdy przewozimy duże sumy pieniędzy, np. poruszając się po mieście w drodze z domu do banku, do którego wpłacamy regularnie gotówkę, lub z którego ją wypłacamy. Może się również przydać w sytuacji, gdy trzymamy nasze oszczędności w domu, a nie na koncie bankowym.

Ubezpieczenie od kradzieży, dewastacji i zdarzeń losowych

Ubezpieczenia majątku dotyczą różnych możliwych działań, po pierwsze – osób trzecich, takich jak np. kradzież, rabunek, dewastacja. Ubezpieczenie może również obejmować działania losowe, zwłaszcza ogień (pożar), wodę (powódź, zalanie), a także rzadziej spotykanych, jak np. uderzenie pioruna czy lawinę. Jeśli trudno nam podjąć decyzję, na jakie zagrożenia najbardziej narażony jest nasz majątek i z którego ubezpieczenia skorzystać, warto zwrócić się z pytaniem do profesjonalisty, jak Nationale-Nederlande Agent Ubezpieczeniowy Aleksandra Godek, który doradzi optymalne rozwiązanie. Czasem warto pomyśleć również o ubezpieczeniu majątku w postaci przedmiotów delikatnych, szczególnie narażonych na stłuczenie, jak np. szyby czy szkło.

Opracowanie:
Lądek Zdrój, Zdrojowa 32 lok. 3
tel. 536 951 602
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz