Materiał Partnera

Kiedy warto wykonać piaskowanie ramy rowerowej?

Kiedy warto wykonać piaskowanie ramy rowerowej?

Zarówno odnawianie starych rowerów w stylu vintage, jak i nadawanie nowym modelom odmiennego, oryginalnego wyglądu, jest obecnie bardzo popularne wśród fanów rowerów. Piaskowanie jest jednym z zabiegów umożliwiających nadanie ramie niepowtarzalnego, zindywidualizowanego charakteru, poprzez nałożenie nowego koloru. Na czym dokładnie polega piaskowanie oraz kiedy warto je wykonać?

Na czym polega piaskowanie?

Zabieg piaskowania, a w tym piaskowanie ramy roweru, przygotowuje wybraną powierzchnię do dalszych działań, takich jak malowanie, a także do innych przeróbek.

Warto wiedzieć, że piaskowanie jest najskuteczniejszym i wykorzystywanym na szeroką skalę sposobem na czyszczenie różnych powierzchni. Nie zastąpi go w stu procentach użycie papieru ściernego ani innych przyrządów, ponieważ nie będą one w stanie dotrzeć w mniejsze zakamarki i dziury. Piaskowanie wykorzystuje mikrodrobinki, które rozprowadzane są dzięki silnemu strumieniowi sprzężonego powietrza. Dzięki temu dociera nawet w najmniejsze załomki czyszczonej powierzchni.

O czym należy pamiętać podczas malowania roweru?

W zależności od wybranego koloru, przygotowanie roweru do malowania będzie wyglądało inaczej – trudniej np. będzie pokryć farbę jasną ciemniejszym odcieniem niż na odwrót, ponieważ przy złym nałożeniu wierzchniej warstwy, mogą powstać prześwity.

Wyczyścić oraz odtłuścić ramę można samodzielnie, jednak bez specjalnego sprzętu trudno będzie uzyskać zamierzony efekt. Duże ryzyko zniszczenia małych elementów lub niedokładnego nałożenia farby sprawia, że warto dobrze przemyśleć kwestię oddania swojego roweru w ręce specjalisty.

Jednym z najpopularniejszych sposobów malowania ram, które daje najlepsze efekty, jest malowanie proszkowe. Do jego przeprowadzenia niezbędne jest właśnie piaskowanie ramy rowerowej, które można przeprowadzić w profesjonalnym zakładzie, jak Mateusz Biały Piaskowanie mobilne.

Warto wiedzieć, że piaskowanie wymaga dobrego zabezpieczenia ramy rowerowej, czyli np. uprzedniego rozmontowania oraz zabezpieczenia niektórych elementów, jak np. gwintu przerzutki i gwintu rury sterowej – aby rower nie został w trakcie prac zniszczony.

Opracowanie:
Równe, Dworska 16
tel. 722 300 082
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz