Artykuł sponsorowany

Kiedy warto udać się do refleksologa?

Kiedy warto udać się do refleksologa?

Leczenie farmakologiczne w przypadku wielu schorzeń jest nieskuteczne. Dodatkowym problemem jest obciążanie organizmu chemicznymi substancjami. Często przy takiej formie terapii cierpi m.in. wątroba. Alternatywą dla stosowania leków jest medycyna naturalna, w ramach której wykonuje się chociażby zabiegi z zakresu refleksologii. Czym wyróżnia się ta metoda i kiedy warto ją zastosować?

Na czym polega refleksologia?

Stopy, dłonie i głowa każdego człowieka to miejsca szczególnie wrażliwe. Unerwione części ciała przy odpowiedniej stymulacji mogą wpływać na nasze samopoczucie. Refleksy znajdujące się m.in. na stopach mogą być pobudzane do działania poprzez odpowiedni ruch i nacisk palców terapeuty. W momencie, gdy wraz z dotykiem konkretnej strefy pojawia się dyskomfort, specjalista zyskuje informacje na temat dolegliwości, na jakie cierpi pacjent poddawany zabiegowi refleksologii.

W ten sposób możliwe jest postawienie diagnozy jeszcze przed wystąpieniem konkretnych objawów chorobowych. To z kolei przyczynia się do szybszego podjęcia właściwego leczenia. Terapia prowadzona przez refleksologa najczęściej dotyczy stymulacji punktów na powierzchni stóp, ale odnosi się także do wspomnianych już dłoni, głowy oraz uszu. Są to części ciała, w których znajduje się nawet kilka tysięcy zakończeń nerwowych. Poprzez ich badanie w ramach refleksologii możliwe jest zatem zdiagnozowanie rozmaitych schorzeń. Jakich konkretnie i czy w ten sposób można się również leczyć?


Przy jakich dolegliwościach refleksologia jest pomocna?

Kompleksowa terapia przeprowadzana przez refleksologa to najczęściej zabiegi polegające na masowaniu konkretnych obszarów na stopach czy dłoniach. W ten sposób możliwe jest pobudzenie organizmu do szybszej regeneracji. Polepsza się też ukrwienie, co z kolei przekłada się na wydajniejszą pracę narządów. Z tego względu zabiegi refleksologii poleca się osobom cierpiącym np. na problemy z odpornością, nowotwory i inne choroby przewlekłe, a także schorzenia natury psychicznej – depresję czy lęki.

Odpowiednie przeprowadzenie takiej terapii gwarantuje Emer. Regularne wykonywanie zabiegów z zakresu refleksologii pomaga pacjentom uporać się z dolegliwościami bólowymi. Te mogą być konsekwencją przebytych urazów. Często nie zdajemy sobie sprawy z istnienia różnych schorzeń w naszym organizmie. Poprawne ich wskazanie przez refleksologa doprowadzi do polepszenia naszego codziennego funkcjonowania dzięki wyeliminowaniu chorób trudnych w diagnozowaniu – nawet przez dobrze wyposażone placówki medyczne i doświadczonych lekarzy.

Opracowanie:
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz