Materiał Partnera

Kiedy warto udać się do lekarza medycyny pracy?

Kiedy warto udać się do lekarza medycyny pracy?

Przychodnia rodzinna oferuje szeroki zakres usług medycznych, dzięki czemu każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Specjalizacje kierowane są zarówno do najmłodszych pacjentów, jak i do osób starszych. Dużą popularnością cieszą się usługi medycyny pracy. Podpowiadamy, kiedy warto z nich skorzystać.

Przychodnia medycyny pracy

Każdy pracownik, przed zatrudnieniem, ma obowiązek udać się na wizytę do lekarza medycyny pracy. Dzięki temu, będzie miał możliwość uzyskania opinii na temat tego, czy może wykonywać określoną pracę. Badania okresowe są niezbędne w przypadku niebezpiecznych i angażujących zawodów. Niekiedy pracownicy są zobowiązani do wykonania badań wysokościowych bądź badań dla kierowców. Ponadto, żołnierze czy wojskowi muszą również przejść badania na pozwolenie na broń. Badania operatorów zarezerwowane są z kolei dla osób, które chcą pracować jako operatorzy konkretnych maszyn. Niektóre zawody wymagają również konsultacji z lekarzem psychologii pracy. Oferta medycyny pracy proponuje również badania laboratoryjne, na których podstawie można określić zachorowanie na wiele chorób czy schorzeń, które uniemożliwiają wykonywanie pewnych obowiązków.

Lekarz rodzinny – badania i usługi

W poradni Galus można skorzystać z rehabilitacji, usług laryngologa, stomatologa, okulisty lub logopedy. Lekarz rodzinny uprawniony jest do wystawienia skierowania do foniatry czy neurologa. Niektóre badania wymagają przeprowadzenia szczegółowej analizy w laboratorium medycznym. Lekarze z przychodni dla rodziny Galus podkreślają, jak ważne jest wykonywanie badań profilaktycznych. Twierdzą, że regularne badania krwi mogą uchronić przed zachorowalnością na wiele chorób i schorzeń, a nawet uratować życie pacjenta. Ważne też, aby odpowiednio wcześnie skorzystać z usług psychologa. Specjalista okazuje się pomocy, kiedy pojawia się tak zwany kryzys psychiczny. Gabinet lekarza rodzinnego jest otwarty dla każdego niezależnie od wieku.

Opracowanie:
Kielce, Górna 19a
tel. 41 344 46 64
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz