Materiał Partnera

Kiedy warto udać się do blacharza samochodowego?

Kiedy warto udać się do blacharza samochodowego?

Problemy z karoserią samochodową to jedna z najczęstszych przyczyn oddania samochodu do niezbędnej naprawy. Uszkodzeniami tego typu mogą zająć się renomowane zakłady blacharsko-lakiernicze, które są w stanie przywrócić fabryczny wygląd poszczególnych elementów lub wymienić je na nowe. Kiedy konkretnie tego typu usługi są niezbędne i co może zrobić blacharz samochodowy?

Auta powypadkowe

Wypadki z udziałem samochodów są niestety nadal powszechne. Różnego rodzaju kolizje z innymi pojazdami lub elementami stacjonarnymi powodują niekiedy spore uszkodzenia mechaniczne. Na zniszczenia najbardziej podatna jest część zewnętrzna samochodu, czyli jego karoseria. Wykonana z blachy daje co prawda pewną osłonę i absorbuje siłę uderzenia, jednak elementy z tego materiału łatwo ulegają deformacjom. Z tego powodu niezbędne jest przywrócenie ich naturalnego, pierwotnego stanu lub po prostu wymiana komponentu na nowy. Regeneracja jest wariantem zdecydowanie korzystniejszym z finansowego punktu widzenia, jednak wymaga odpowiednich kwalifikacji oraz specjalistycznego sprzętu. Renomowany warsztat Kris-Cars jest w stanie wykonać wszelkie naprawy blacharsko-lakiernicze pojazdów uszkodzonych w wypadkach komunikacyjnych i nie tylko. Co więcej, dobre serwisy zapewniają też swoim klientom auto zastępcze na czas reperacji zniszczonego pojazdu. Dzięki ramie naprawczej i komorze lakierniczej wszelkie prace w zakresie blacharstwa i lakiernictwa wykonywane są w pełni profesjonalnie i rzetelnie, dlatego warto udać się do dobrze wyposażonego warsztatu.

Kompletne odrestaurowanie samochodu

Dobre warsztaty blacharsko-lakiernicze są też w stanie zająć się pełną rekonstrukcją pojazdu. Najczęściej dotyczy to renowacji aut zabytkowych, które z biegiem czasu uległy zniszczeniom. Przywrócenie jakości poszczególnym komponentom możliwe jest jedynie dzięki wyspecjalizowanemu serwisowi świadczącemu usługi blacharskie i lakiernicze. Chromowanie czy piaskowanie całych samochodów lub ich konkretnych elementów to zabiegi przywracające doskonały wygląd karoserii, jednak ich wykonanie nie należy do łatwych i wymaga odpowiednich kwalifikacji oraz umiejętności. Błotniki, maski, drzwi i wiele innych fragmentów samochodowego nadwozia są niekiedy znacznie uszkodzone, jednak nie stanowi to przeszkody dla doświadczonego blacharza. Warto się do niego udać również wtedy, gdy zauważymy jakiekolwiek ubytki w karoserii. Fachowiec skutecznie je uzupełni, dzięki czemu nadwozie będzie wyglądało nieskazitelnie. Należy jednak powierzyć samochód specjaliście, bowiem naprawy związane z blacharstwem i lakiernictwem muszą zostać wykonane w pełni profesjonalnie – zastosowanie niewłaściwych rozwiązań może skutkować dalszym, postępującym zniszczeniom karoserii.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz