Materiał Partnera

Kiedy warto remontować silnik?

Kiedy warto remontować silnik?

Jedną z najdroższych inwestycji, jakie mogą czekać użytkownika samochodu, jest znalezienie rozwiązania po całkowitej awarii silnika. O ile nie jest trudno wymienić podzespoły w niemal każdym warsztacie, tak naprawę jednostki napędowej wolelibyśmy oddać specjalistom. Kiedy warto to robić, zamiast kupować nowy silnik?

Co zrobić z silnikiem?

Gdy silnik przestaje działać, właściciel samochodu staje przed wyborem oddania go do naprawy, kupna używanego silnika i ewentualnej jego renowacji lub zakupienie nowej jednostki napędowej. Koszty tych rozwiązań mogą wahać się między kilkaset a kilkanaście tysięcy złotych, więc należy je dokładnie przemyśleć, a najlepiej skonsultować ze specjalistami.

Powolne zużywanie silnika może wziąć się z jego złym użytkowaniem (np. zbyt rzadkim wymienianiem oleju lub stosowaniem tanich rozwiązań), tankowaniem złego typu lub wątpliwej jakości paliwa oraz wysokim przebiegiem i zwyczajnym zużyciem. Oprócz tego niszczenie elementów, a następnie całości silnika może być spowodowane błędami w naprawach u mechanika albo nieumiejętnym tuningowaniem auta.

Pierwsze objawy niszczenia się jednostki napędowej zaczynają się od zwiększonego brania oleju, poprzez hałas, aż po niespowodowane niczym innym wysokie spalanie. Ostatnim etapem jest brak możliwości rozruchu, kiedy za późno jest już na remont silnika.

Samodzielne remontowanie silnika

Jeśli zdecydujemy się na remont silnika, zamiast kupno nowego, nie róbmy tego sami! Możemy popełnić wiele błędów, które będą nie tylko bezcelowe, ale mogą też stanowić duże zagrożenie dla właściciela pojazdu i innych uczestników ruchu drogowego. W tym celu udajmy się lepiej do renomowanego warsztatu, w którym obrabia się elementy silników samochodowych z różnego typu pojazdów, takiego jak Motortech. Specjalistyczne maszyny i wyspecjalizowana kadra zapewnia solidnie wykonaną pracę, a wykorzystywanie części sprawdzonych producentów daje pewność, że silnik posłuży nam jeszcze przez długie lata.

Kupno silnika a jego remont

Zanim zdecydujemy, czy warto kupić nowy silnik, czy lepiej remontować starszy, skontaktujmy się ze specjalistami w tej dziedzinie. Wykonają oni wycenę, która pomoże nam podjąć ostateczną decyzję. Inwestując w kolejny silnik powinniśmy jednak unikać tych używanych, szczególnie zakupionych z niepewnego źródła, bez gwarancji. Może się bowiem okazać, że też jest obarczony usterkami i z jednych kłopotów wpadniemy szybko w kolejne.

Zarówno kupując nowy silnik, jak i będąc zmuszeni do kapitalnego remontu możemy zapłacić tyle, co za samochód ze średnio-niższej półki. Natomiast warto będzie naprawić jego elementy, takie jak cylindry, głowice, gniazda zaworowe itp.

Zgłośmy się do warsztatu zajmującego się obróbką silnika, aby zdiagnozowano problemy. Jeśli w jednostce napędowej trzeba wymienić tylko pewne elementy warto to zrobić. Natomiast gdy musimy kupić nowy silnik, lepszą inwestycją będzie używany, ale z pewnego źródła i z gwarancją.

Opracowanie:
Szczecin, Chopina 11a
tel. 515 156 156
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz