Artykuł sponsorowany

Kiedy warto przyciemnić szyby w samochodzie?

Kiedy warto przyciemnić szyby w samochodzie?

Przyciemnienie szyb w samochodzie może sprawić, że auto będzie prezentowało się o wiele lepiej. Nie wpływa to jednak tylko na efekty wizualne. Szyby pokryte folią chronią wnętrze pojazdu przed silnymi promieniami słonecznymi, nadmiernym nagrzewaniem się oraz wzrokiem osób ciekawskich. Przyciemnione szyby także mniej się tłuką i trudniej jest je rozbić.

Nowy wygląd auta i dyskretne wnętrze

Przyciemnianie szyb jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą by ich samochód zyskał nowy charakter i wyglądał nowocześniej. Do niedawna ciemne szyby kojarzone były jedynie z luksusowymi samochodami. Obecnie technologia pozwala stosować przyciemnienia w każdym aucie. Cały proces polega na oklejaniu specjalną folią. Przyciemniane szyb to również dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie prywatność. Ciemniejsze szyby wpływają nie tylko na wygląd pojazdu, ale również na zwiększenie dyskrecji w jego wnętrzu. Jest to także forma dodatkowej ochrony przed złodziejami, bowiem przypadkowa osoba nie jest w stanie zobaczyć pełnego wnętrza.

Zwiększenie komfortu jazdy i bezpieczeństwa

Może się wydawać, że przyciemniane szyby nadają pojazdowi jedynie efektów wizualnych. Jednak w praktyce znacznie poprawia się komfort jazdy dzięki temu, że promienie słoneczne w większości są redukowane, a to dodatkowo sprawia, że wnętrze samochodu nie ulega nadmiernemu nagrzewaniu się podczas ciepłych dni. Mniejszy jest także poziom refleksów odbijających się w lusterku wstecznym. To wszystko prowadzi do tego, że jazda samochodem staje się także bezpieczniejsza. Oklejone szyby zwiększają także ochronę pasażerów podczas kolizji. Ekspert z firmy „Szyby samochodowe Artur Horoszko” tłumaczy: Ze względu na to, że szyba jest wzmocniona, trudniej jest ją wybić. A jeśli już dojdzie do stłuczenia, będzie o wiele mniej odłamków niż w przypadku zwykłej szyby.

Profesjonalny montaż

Folia słabej jakości lub nieprawidłowe jej przyklejenie może doprowadzić do tego, że po pewnym czasie zacznie się ona odklejać, zmieniać kolor lub straci swoje właściwości. Odpowiednie nałożenie wymaga narzędzi i przede wszystkim doświadczenia, dlatego lepiej nie ryzykować samodzielnym montażem. Dobre wykonanie wymaga tego, by zajęli się tym profesjonaliści. Jest to również ważne dlatego, że szyby powinny posiadać atest Instytutu Szkła i Ceramiki. W przeciwnym razie może się okazać, że szyby są za bardzo przyciemnione i samochód może nie przejść badania technicznego.

Oceń artykuł (2)
3.5
Komentarze
Dodaj komentarz