Materiał Partnera

Kiedy tablet uległ uszkodzeniu. Co robić?

Kiedy tablet uległ uszkodzeniu. Co robić?

Uszkodzony tablet i inny sprzęt elektroniczny do spory problem. W sytuacji, gdy pozostaje on jeszcze na gwarancji producenta, możemy bez obaw oddać go do naprawy, za którą nic nie zapłacimy, o ile wada okaże się wadą fabryczną, a nie uszkodzeniem, za które sami odpowiadamy, bo np. niefortunnie upuściliśmy tablet na podłogę lub zalaliśmy go poranną kawą. Dowiedz się, jak postępować z uszkodzonym tabletem i gdzie szukać pomocy.

Tablet – ulubiony „przyjaciel” nie tylko dorosłych

Tablety to podstawowe wyposażenie każdej porządnej firmy oraz sprzęt, z którego chętnie korzystamy prywatnie. Dla niektórych osób jest to podstawowe narzędzie do nauki, dla innych niezbędny towarzysz w wolnych chwilach, a dla jeszcze innych urządzenie, którym można zająć czas marudzącemu dziecku i nudzącemu się nastolatkowi. Niezależnie od tego, w jaki sposób i jak często korzystamy z tabletu, to jego awaria zawsze powoduje stres oraz szereg problemów.

Co zrobić, kiedy tablet ulegnie uszkodzeniu i nie możemy skorzystać z gwarancji?

Niezależnie od przyczyny awarii nie warto samodzielnie starać się usunąć usterki i np. wymienić rozbitej matrycy lub uszkodzonych podzespołów. Takie usterki zdarzają się zdecydowanie najczęściej, jednak mamy także do czynienia z poważnymi problemami np. zalaniem urządzenia, utratą danych lub brakiem dostępu do zapisanych na urządzeniu, ważnych informacji – wyjaśnia ekspert z firmy PC Craft z Krakowa.

W momencie wytapiania awarii tabletu oraz każdego innego sprzętu elektronicznego najlepiej oddać go w ręce eksperta i skorzystać z usług profesjonalnego serwisu. Warto podkreślić słowo „profesjonalny”, bo w każdym mieście powstaje szereg punktów oferujących naprawę sprzętu elektronicznego, jednak często nie gwarantują one odpowiedniej jakości usług pomimo wysokich cen.

Uszkodzony tablet, komputer lub laptop najlepiej oddać w ręce ekspertów, którzy nie tylko zadbają o poufność przechowywanych na urządzeniu danych, ale także postarają się szybko uporać z zaistniałą usterką. Warto wiedzieć, że korzystając z pomocy doświadczonych pracowników serwisu, nie tylko nie zostaniemy oszukani „na częściach”, czyli nasze urządzenie nie zostanie wyposażone w części używane, za które zapłacimy, jak za nowe, ale także otrzymamy darmową wycenę i zostaniemy rzetelnie poinformowani o tym, czy naprawa się nam opłaca, bo czasami może się okazać, że jej cena jest równa cenie nowego urządzenia np. gdy nie posiadamy tabletu z najwyższej półki cenowej. Wówczas możemy zlecić jedynie usługę odzyskiwania danych lub ich trwałego usunięcia z urządzenia, abyśmy mogli spokojnie pozbyć się tabletu, oddając go np. do skupu elektrośmieci.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz