Materiał Partnera

Kiedy skorzystać z pomocy radcy prawnego?

Kiedy skorzystać z pomocy radcy prawnego?

Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z porad prawnych. W XXI wieku jesteśmy bardziej świadomi tego, jakie mamy prawa i obowiązki, więc coraz więcej osób kieruje swoje kroki do adwokatów oraz radców prawnych. Kiedy skorzystać z oferty radcy prawnego?

W jakich sytuacjach korzystać z pomocy radcy prawnego?

O to, kiedy warto korzystać z pomocy radcy prawnego, zapytaliśmy eksperta z Kancelarii Radcy Prawnego Wojciecha Chojnowskiego. Wiele jest sytuacji, w których przydałaby się jakaś pomoc prawna. Przede wszystkim, z pomocy profesjonalisty, którzy doskonale zna się na przepisach prawa, warto korzystać zawsze wtedy, kiedy do podpisania mamy ważne umowy - radca prawny może zapoznać się z treścią umowy i zwrócić uwagę na niektóre, dyskusyjne punkty. Może on także sporządzić dla nas umowę lub dowolne pismo. To nie są jedyne sytuacje, w których warto to radcy prawnego się udać, jego pomoc może okazać się niezwykle cenna także w wielu innych sytuacjach:

  • zakładanie własnej działalności gospodarczej - kancelaria radcy prawnego może przygotować komplet dokumentów, takich jak umowy, umowy o współprace, regulaminy, dzięki którym prowadzenie własnej działalności będzie przyjemniejsze i prostsze;
  • dziedziczenie;
  • sprawy administracyjne - radca prawny może pomóc w kontakcie z urzędami i poprowadzić przez sprawne załatwianie wielu spraw;
  • dochodzenie zapłaty wierzytelności - jeśli ktoś nam jest winny pieniądze, to radca prawny może przygotować  pisma i podjąć kolejne kroki, które pozwolą na sprawne ich odzyskanie.

Aby porada byłą jak najbardziej kompleksowa trzeba ze sobą zabrać komplet dokumentów, potrzebnych do załatwienia konkretnej sprawy - radca prawny w rozmowie lub mailowo może przekazać pełną listę potrzebnej dokumentacji. Warto także radcę prawnego dopytywać o szczegóły sprawy, jeśli tylko mamy jakieś wątpliwości.

Zalety korzystania z usług kancelarii radcowskiej

Korzystanie z usług kancelarii radcy prawnego to wiele zalet dla nas! Przede wszystkim - można mieć pewność, że radca prawny przekaże nam aktualną, zgodną ze stanem faktycznym wiedzę. Przygotowane przez radcę pisma czy umowy na pewno będą zgodne z prawem i nie będą znajdowały się w nich naginające przepisy zapisy. Korzystanie z usług radcy prawnego to także wygoda - można mu zlecić szeroki zakres spraw związanych z prawem, bez konieczności samodzielnego wyszukiwania odpowiedzi na gnębiące nas problemy prawne. Ceny za porady nie są wygórowane, więc każdy może sobie pozwolić na skorzystanie z usługi doradztwa prawnego.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz