Materiał Partnera

Kiedy potrzebny jest nam geodeta?

Kiedy potrzebny jest nam geodeta?

Każdy z nas wie, że istnieje taki zawód jak geodeta. Nie każdy wie jednak czym on tak naprawdę się zajmuje i w jakich przypadkach będziemy musieli skorzystać z jego usług. Geodeci oferują różnego rodzaju pomiary realizacyjne oraz inwentaryzacyjne. Zajmują się też opracowywaniem map do celów projektowych. Kiedy należy skorzystać z usług geodety, aby wszystkie dokumenty sporządzone były zgodnie z prawem?

Budowa domu

Każdy kto buduje dom, będzie musiał skorzystać z usług geodety. Będzie on nam potrzebny zarówno w celu rozgraniczenia działki, jeśli ją również zakupujemy, jak i do sporządzenia mapy. Ta natomiast jest koniecznym załącznikiem potrzebnym do wykonania projektu. Wybór odpowiedniego geodety będzie miał duży wpływ na losy naszej inwestycji oraz tępo realizacji projektu. Warto jest wybierać sprawdzone i doświadczone firmy geodezyjne, takie jak np. Stingeo, która od lat działa w kotlinie Beskidu.

Opracowywanie map do celów projektowych

Każdy komu potrzebna jest jakakolwiek mapa, będzie musiał skorzystać z usług geodety. Fachowcy wykonują różnego rodzaju mapy do celów projektowych, w tym celu dokonują pomiarów sytuacyjno-wysokościowych oraz uzupełniających. Mapy mogą być nam potrzebne w wielu różnych sytuacjach, a poprane ich wykonanie pozwoli nam uniknąć nieprzyjemności.

Realizacja różnego rodzaju inwestycji

W przypadku realizacji różnego rodzaju inwestycji, zarówno przez prywatnych inwestorów, jak i przez instytucje będziemy zmuszeni skorzystać z usług geodety. Specjaliści wykonują różnego rodzaju geodezyjne pomiary realizacyjne, takie jak: tyczenie budynków i budowli czy elementów zagospodarowania terenu. Również w przypadku budowy tras uzbrajania terenu, konieczna będzie pomoc profesjonalnego geodety, który zajmie się wszystkimi potrzebnymi pomiarami oraz wytyczeniem przebiegu trasy.

Profesjonalne biuro geodezyjne oferuje również usługi z zakresu geodezyjnych pomiarów inwentaryzacyjnych, które potrzebne są do wykonania inwentaryzacji powykonawczych już zrealizowanych inwestycji.

Sprawy prawne związane z nieruchomościami

Firmy geodezyjne oferują również wszelkiego rodzaju obsługę prawną nieruchomości. Z usług geodety skorzystamy w przypadku kiedy będziemy potrzebować analizy i badania stanu prawnego nieruchomości. Dodatkowo w przypadku wznawianiu znaków graficznych, czy przy podziałach i rozgraniczeniach nieruchomości potrzebna nam będzie pomoc profesjonalisty. Wybierając profesjonalne biura, wyposażone w wysokiej jakości sprzęt będziemy mieli pewność, że dokumentacja wykonana będzie poprawnie i zgodnie z prawem, co będzie bardzo ważne np. w sprawach sądowych.

Opracowanie:
Mszana Dolna, Fabryczna 2
tel. 502 285 340
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz