Materiał Partnera

Kiedy potrzebne jest frezowanie komina?

Kiedy potrzebne jest frezowanie komina?

Jeżeli komin jest uszkodzony, to znak, że czeka nas frezowanie komina. Na czym dokładniej polega frezowanie komina, czy jest to konieczne. Czy tego typu zabieg jest trwały? Frezowanie komina to jeden ze sposobów oczyszczania i powiększania przewodu. Kiedy komin jest nieszczelny i nieregularny wtedy frezowanie może stać się przydatne.

Co to jest frezowanie komina?

Frezowanie komina, to zwiększenie jego średnicy przy użyciu pracy mechanicznej. Jest to jeden z częściej wykonywanych zabiegów, kiedy komin został uszkodzony. Największy wpływ na wyeksploatowanie komina jest przede wszystkim nieprawidłowe palenie w piecu. Palenie plastikiem czy innymi produktami, zwykle przyczynia się właśnie do uszkodzenia i zatkania komina. Dlatego wskazane jest palenie w piecu węglem czy ekogroszkiem albo pelletem w celu uniknięcia problemów. Nieprawidłowa technika użytkowania pieca doprowadza do większego zużycia paliwa, zmniejsza się ciąg emisji szkodliwych zanieczyszczeń.

Czy frezowanie komina jest konieczne?

Frezowanie komina głównie polega na tym, że frezowanie pozwala uniknąć na przykład rozwiercenie komina, czy zburzenie jego części, do której nie ma dojścia. Frezowanie komina oczywiście, może podjąć tylko osoba, która jest do tego odpowiednio wykwalifikowana. Więc w tym przypadku warto skorzystać z firmy Wobex. Ceny wahają się w granicach 300 - 600 złotych, cena jest uzależniona od średnicy komina, rodzaju komina i montażu wkładu kominowego. Ten sposób czyszczenia pozwala wyeliminować całkowicie zanieczyszczenia. Frezowanie sprawia, że komin się nie zatka i zwiększa rozmiar przewodu, dzięki czemu poprawia się zdecydowanie jakość przepływu spalin. Jeżeli specjaliści wykonują frezowanie, to są oni wyposażeni przede wszystkim w specjalny odkurzacz do tego typu działań.

Rodzajów frezowania jest sporo, jednym z nich to diamentowe frezowanie. Ta metoda umożliwia frezowanie od góry do dołu, nie narusza konstrukcji komina. Frezowanie łańcuchowe z kolei polega na użyciu głowicy łańcuchowej i wiertarki. Tej metody nie poleca się zwłaszcza wtedy, kiedy mamy betonowy komin, ponieważ może on zostać uszkodzony.

Frezowanie kominów jest niezwykle potrzebne. Zwłaszcza wtedy kiedy potrzebujemy usunąć naprawdę spore ilości sadzy, zanieczyszczeń. Warto wiedzieć, że frezowanie również będzie przydatne, wtedy, kiedy planujemy wymienić, piec o większej mocy grzewczej. Jeżeli w takiej sytuacji nie skorzystamy z frezowania, może dochodzić do zadymienia kotłowni oraz osadzania się sporej ilości sadzy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz