Materiał Partnera

Kiedy potrzebna jest naprawa i regeneracja pomp wtryskowych?

Kiedy potrzebna jest naprawa i regeneracja pomp wtryskowych?

Samochody znacząco ułatwiają nam życie i pozwalają w komfortowych warunkach przemieszczać się z jednego punktu do drugiego. Nic więc dziwnego, że wszelkie awarie auta często wyprowadzają nas z równowagi, gdyż komplikują nasze codziennie życie. Dlatego warto regularnie korzystać z usług zaufanego serwisu samochodowego, którego pracownicy w porę wykryją wszelkie nieprawidłowości i usuną usterki. Szczególnie kłopotliwie mogą być problemy z pompą paliwa, gdyż jej mechanizm jest dość skomplikowany. Kiedy konieczna jest naprawa i regeneracja pomp wtryskowych? Podpowiadamy.

Wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z konieczności tankowania samochodu, jednak niewiele osób zastanawia się, w jaki sposób paliwo zasila pojazd i sprawia, że silnik zaczyna pracować. Odpowiada za to właśnie pompa wtryskowa. W nowoczesnych silnikach Diesla znajdziemy pompy wysokiego ciśnienia common rail. Składają się one z wielu niewielkich, współpracujących ze sobą części, które są bardzo wrażliwie na wszelkie zabrudzenia. Dlatego, jeśli dostrzeżemy jakiekolwiek symptomy awarii, od razu udajmy się do zaufanego serwisu samochodowego, który specjalizuje się w naprawie i regeneracji pomp wtryskowych jak Diesel Serwis Mechanika Pojazdowa w Warszawie.

Co wpływa na uszkodzenie pomp wtryskowych?

Przede wszystkim niezwykle istotna jest wysoka jakość paliwa. Dlatego, jeśli chcemy cieszyć się jazdą bez awarii systemu wtrysku paliwa, nie oszczędzajmy na benzynie. Gdy zauważymy jakiekolwiek niepokojące sygnały, koniecznie odwiedźmy doświadczony warsztat samochodowy – jeśli zareagujemy niezwłocznie, jest szansa, że mechanik szybko usunie usterkę, a my nie wydamy kroci na naprawę całego silnika.  Do najczęstszych objawów i przyczyn awarii układu wtryskowego należy uszkodzony sterownik pompy, zatarty przestawiacz kąta wtrysku, wyciek lub wyeksploatowana sekcja tłocząca.

Inne usterki w systemie common rail

Awarii mogą ulec również pompy niskiego ciśnienia. Aby tego uniknąć, należy pilnować poziomu paliwa i dbać, aby jego zawartość wynosiła minimum ¼ zbiornika. Pamiętajmy również, żeby czyścić zbiornik oraz przewody co 10-15 lat.

Jeśli chcemy uniknąć drogich napraw i niespodziewanych postojów na drodze, spowodowanych usterką pojazdu, pamiętajmy, żeby regularnie odwiedzać sprawdzony serwis samochodowy, który oferuje wysokiej jakości usługi i cieszy się renomą wśród kierowców. Gdy dostrzeżemy jakiekolwiek symptomy, które mogłyby świadczyć o uszkodzeniu pomp wtryskowych, od razu skontaktujmy się z mechanikiem. Im szybciej zaczniemy działać, tym większa szansa, że regeneracja pomp wtryskowych skończy się sukcesem, a my nie nadwyrężymy domowego budżetu.

Opracowanie:
Warszawa, Boryny 11a
tel. 22 846 56 38
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz