Artykuł sponsorowany

Kiedy niezbędny jest pojazd z zabudową chłodniczą?

Kiedy niezbędny jest pojazd z zabudową chłodniczą?

Transportowanie produktów na duże odległości stało się powszechne. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych pojazdów można dostarczać ładunki szybko i sprawnie, jednak niektóre z nich wymagają wyjątkowego traktowania. Przewożenie towarów, które muszą znajdować się w otoczeniu niskiej temperatury, to wyzwanie dla firm transportowych. Pomocne okazują się wtedy pojazdy z zabudową chłodniczą.

Zastosowanie zabudowy chłodniczej

Wiele produktów spożywczych wymaga przechowywania w chłodnych temperaturach. Pozwala to na utrzymanie ich świeżości oraz wpływa na ich jakość. Przewożenie ich w samochodzie dostawczym ze specjalną zabudową chłodniczą stało się koniecznością. Specjalistyczny pojazd pozwala na dopasowanie optymalnej temperatury  dla danego produktu spożywczego. Jest to kluczowe zwłaszcza w wypadku transportowania mrożonek czy lekarstw. Efektywne zabudowy chłodnicze do furgonów posiada w swojej ofercie renomowana firma Thermo Cars z Poznania. Tego typu izolacje wewnętrzne wyposażone w dodatkowe urządzenia są wykorzystywane nie tylko do transportowania żywności. Przewozi się w nich również wymagające niskiej temperatury otoczenia rozmaite artykuły przemysłowe, produkty chemiczne czy leki, a nawet elektronikę. Zabudowy chłodnicze mają więc szerokie zastosowanie. Warto poznać poszczególne rodzaje tych urządzeń. Domeną firmy Thermo Cars jest wysoka jakość wykonania, estetyka oraz szybkie terminy realizacji...             

Rygorystyczne przepisy

Zabudowy furgonów podzielone są ze względu na wydajność. Zabudowa izotermiczna zapewnia ograniczenie wymiany ciepła między wnętrzem nadwozia a otoczeniem. Utrzymuje ona niską temperaturę przez określony czas – nadaje się do przewozu mniej wymagających produktów na krótszych dystansach. Chłodnicza zabudowa jest z kolei wyposażona w źródło chłodu – agregat, dzięki czemu można wytworzyć wewnątrz odpowiednią temperaturę. W zależności od klasy urządzenia może to być nawet -20 stopni Celsjusza. Zabudowa mroźnia natomiast daje gwarancję utrzymania określonych warunków przez 12 godzin bez uzupełniania czynnika schładzającego. Okazuje się więc, że istnieją różne rodzaje zabudowy chłodniczej, które dopasowane są do przewożenia żywności w odpowiednio niskich temperaturach. Każda z nich musi jednak spełniać określone normy. Zasady transportu towarów chłodzonych reguluje ustawa o transporcie drogowym oraz umowa ATP – porozumienie o międzynarodowych przewozach szybko psujących się artykułów żywnościowych. Warto przed zakupem zabudowy furgonu skonsultować się ze sprawdzonym producentem, który doradzi wybór optymalnego wariantu zabudowy izotermicznej dopasowanego do naszych potrzeb wraz z optymalnie dopasowanym urządzeniem chłodniczym lub grzewczym.

Łańcuch chłodniczy

Łańcuch chłodniczy to procedura zachowania niezmienności warunków w jakich muszą się znajdować chłodzone lub głęboko mrożone produkty żywnościowe. Oznacza to, że od momentu produkcji, poprzez transport i dystrybucję do momentu spożycia przez konsumenta, produkt mrożony powinien być składowany w odpowiedniej temperaturze. Dla zachowania zimnego łańcucha dostaw stosowane są mechaniczne lub elektroniczne Systemy monitoringu temperatury. Kluczowe jest zatem zachowanie "nieprzerwanego łańcucha chłodniczego" podczas transportu, magazynowania, przeładunku i dystrybucji finalnej.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz