Materiał Partnera

Kiedy niezbędne są usługi dźwigowe?

Kiedy niezbędne są usługi dźwigowe?

Dźwigi to niezwykle funkcjonalne sprzęty, które dają możliwość wykonywania prac na dużych wysokościach. Służą również do załadunku i rozładunku dużych oraz ciężkich towarów. Wykorzystuje je się podczas robót budowlanych, remontowych i nie tylko. Są one jednak drogie, dlatego ich zakup nie zawsze jest opłacalny. W takiej sytuacji lepiej skorzystać z usług dźwigowych oferowanych przez zewnętrzne firmy.

Na czym polegają usługi dźwigowe?

Dźwigi, czyli inaczej żurawie samojezdne, to sprzęty, którymi powinna dysponować każda firma wykonująca prace na wysokościach oraz te, które wymagają zastosowania takich maszyn. Często jednak okazuje się, że ich zakup jest wręcz niemożliwy z tego powodu, że są one bardzo drogie. Niektóre firmy rzadko też wykonują prace, do których niezbędne są dźwigi, a wtedy także nie warto w nie inwestować.

Idealnym rozwiązaniem dla takich firm (ale również prywatnych inwestorów) są usługi dźwigowe oferowane przez firmę Lubtrans, która świadczy je na terenie miast Nowa Sól, Zielona Góra oraz w pobliskich miejscowościach. Tego typu przedsiębiorstwa zazwyczaj mają w swojej ofercie różne dźwigi m.in. 25, 40, czy 90T, a ponadto nie musimy martwić się obsługą sprzętu, bowiem w zakres takiej usługi najczęściej wchodzi również profesjonalny operator. 

Przy jakich pracach niezbędny jest dźwig?

Te urządzenia są niezbędne przy wykonywaniu wielu prac. Najczęściej korzysta się z nich podczas robót budowlanych. Trudno wyobrazić sobie postawienie konstrukcji hali, czy chociażby zbudowanie więźby dachowej bez tego sprzętu. Są one doceniane również przy pracach wykończeniowych dotyczących tynkowania lub wstawiania okien. Usługi dźwigowe są niezbędne również, gdy mamy do realizacji:

  • prace montażowe – np. instalację reklam wielkopowierzchniowych;

  • prace załadunkowe, rozładunkowe i przeładunkowe;

  • transport materiałów budowlanych na daną wysokość;

  • montaż/demontaż maszyn oraz urządzeń;

  • prace przy sieciach elektroenergetycznych.

Jak zatem widać, żurawie samojezdne mają dość uniwersalne zastosowanie. Warto też wspomnieć o innych zaletach usług dźwigowych, wśród których znajduje się brak konieczności dbałości o regularne przeglądy, czy konserwacje, ponieważ są to obowiązki zewnętrznej firmy oferującej tego typu prace. Dodatkowo warto wspomnieć, że są one dość tanie w porównaniu do kosztów, które musielibyśmy ponieść w przypadku zakupu takiej maszyny, która kosztuje nawet kilkaset tysięcy złotych!

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz