Materiał Partnera

Kiedy naprawa zegarka na rękę jest opłacalna? Zdradza zegarmistrz Andrzej Kordalewski

Kiedy naprawa zegarka na rękę jest opłacalna? Zdradza zegarmistrz Andrzej Kordalewski

Niemalże każdy z nas nosi na ręku zegarek lub posiada w domu prawdziwą kolekcję tego typu przedmiotów. To one pomagają kontrolować czas i są piękną ozdobą. W wielu przypadkach podkreślają powagę danego zawodu, nadają osobie prestiżu czy po prostu są rodzinną pamiątką przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Warto zatem dbać o wygląd i stan techniczny swoich zegarków, w czym pomaga zegarmistrz Andrzej Kordalewski prowadzący swoją pracownię w Warszawie. Zdradza on, kiedy szczególnie opłacalna jest naprawa uszkodzonego czasomierza.

Serwis zegarków stylowych, cennych i antycznych

Jak tłumaczy zegarmistrz Andrzej Kordalewski, nie ma zegarka, którego nie jest on w stanie zreperować. To czy opłaca się jednak naprawiać określony model zależy od wielu czynników. Przede wszystkim pod uwagę brana jest cena zegarka, jego wiek, marka oraz zakres uszkodzeń. Warto też sprawdzić, czy określony model jest łatwo czy trudno dostępny na rynku. W przypadku niewielkich awarii mechanicznych lub stłuczonego szkła serwisować bez przeszkód można nawet najtańszy egzemplarz. Poważniejsze uszkodzenia lepiej jednak reperować tylko w przypadku zegarków o wartości od kilkuset złotych wzwyż. W wielu przypadkach kompleksowy remont mechanizmu, paska, obręczy, zapięcia oraz elementów ozdobnych może bowiem stanowić połowę wartości danego modelu.

Nigdy bez naprawy nie powinno się zaś pozostawiać zegarków na rękę uznanych w świecie marek czy to tych japońskich, czy szwajcarskich takich jak ROLEX, RADO oraz ATLANTIC. Zegarmistrz Andrzej Kordalewski często przyjmuje również do remontów polskie modele BALTICUS oraz egzemplarze limitowane od domów mody. Wszystkie stylowe, cenne, zabytkowe, a także antyczne zegarki na rękę niezależnie od ich stanu technicznego warto zatem reperować. Wśród czasomierzy mechanicznych, które pochodzą z czasów przedwojennych, a które przechodzą renowację w PRACOWNI ZEGARMISTRZOWSKIEJ KORDALEWSKI, są  m.in. egzemplarze DOXA. Nie oznacza to, że nie warto naprawiać nowoczesnych zegarków elektronicznych np. zalanych wodą. Również i je dobry zegarmistrz jest w stanie uratować! 

Naprawy zegarków pamiątkowych

Nie każdy zegarek oddawany do naprawy do pracowni zegarmistrzowskiej Andrzeja Kordalewskiego jest szczególnie cenny pod kątem wartości pieniężnej. Setki osób reperuje niemalże bezwartościowe modele, które są jednak dla nich cenną pamiątką po dziadkach czy innych bliskich osobach. Czynnik sentymentalny jest bardzo ważny, a jak dodaje zegarmistrz Andrzej Kordalewski przywracanie sprawności takim zegarkom przynosi mu szczególną satysfakcję. Kompleksowa naprawa może dotyczyć zaś wymiany bransolety lub paska, serwisu mechanizmu i tarczy, a także renowacji koperty. Często serwis dotyczy też wymiany zapięć oraz szkła. Czy stary pamiątkowy zegarek może zatem wyglądać olśniewająco i działać jak ten nowy ze sklepu?

Zegarmistrz Andrzej Kordalewski bez trudu przywraca dawną świetność zegarkom, zawsze wykonując renowacje z zachowaniem wierności oryginałowi. Odtworzone mogą zostać nawet elementy pozłacane i pokryte brązem, a także starte grawerunki. Andrzej Kordalewski posiada ważne dyplomy cechowe, a na zaufanie klientów pracuje już od wielu lat. Jak sam zaś dodaje, filozofią działania jego pracowni jest łączenie nowoczesności z pamięcią o historii i tradycjach!

Odnów zegarek i sprezentuj go bliskiemu!

Bardzo popularne jest obecnie naprawianie zegarków z przeszłości swoich babć, dziadków czy rodziców. Jeśli w ich domu znalazłeś zakurzony czasomierz z Komunii Świętej czy będący prezentem ślubnym, koniecznie zanieś go do zegarmistrza Andrzeja Kordalewskiego, który przywróci jego piękny wygląd oraz funkcjonalność. W ten sposób sprezentujesz swojemu bliskiemu niezwykły sentymentalny upominek! 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz