Materiał Partnera

Kiedy należy udać się z naszym zwierzęciem do weterynarza?

Kiedy należy udać się z naszym zwierzęciem do weterynarza?

Pies, kot – domowi przyjaciele i pupile, którzy coraz częściej stają się ulubieńcami naszych domów - by zdrowo się rozwijali – wymagają stałej opieki weterynaryjnej. Kiedy należy się udać na wizytę? Jak często? Jak przygotować do niej siebie i zwierzaka? O czym pamiętać i czego unikać, aby wizyta zakorzeniła się w pamięci, jako miła i przyjemna, a nie straszna?

Jak przygotować naszego pupila do wizyty u weterynarza?

Najtrudniejsza pierwsza wizyta, a jej skutki mogą mieć wpływ na kolejne w zależności od doświadczeń zwierzaka. Jak więc przygotować zwierzę na tę okoliczność? Różne są pomysły. Niektórzy twierdzą, że do weterynarza warto wstępować też bez okazji, aby gabinet weterynaryjny nie kojarzył się tylko z negatywnymi wspomnieniami. Inni, częstują w poczekalni pupila smakołykami, aby również miał dobre wspomnienia. Wato zadbać o  bezbolesne i przyjemne wizyty. Zwierzak musi się oswoić i przyzwyczaić. Warto umówić się na wizytę pokazową do Futrzak Gabinet Weterynaryjny Katarzyna Dołębska, podczas której nie będzie żadnych leków, szczepionek i innych nieprzyjemnych rzeczy, co dobrze zapisze się w pamięci naszego pupila. Jeżeli to oczywiście możliwe, umawiajmy się konkretnie na godzinę w dni, gdy nie ma wielkiego ruchu na poczekalni.

Kiedy należy udać się do gabinetu weterynarza?

Jak najszybciej. Już z małym szczeniakiem. Być może zwierzaka trzeba odrobaczyć lub odpchlić. Inna sytuacja może dotyczyć tylko kotów rasowych, które prawdopodobnie również od małego uczęszczały do weterynarza, więc kupując je, mamy ich książeczkę zdrowia. Podczas pierwszej wizyty, weterynarz zbada naszego pupila. Jeżeli wszystko jest w porządku, zaproponuje odrobaczanie zwierzęcia, a następnie zapozna z książeczką szczepień i obowiązkowymi szczepieniami. Poza tym, w każdym innym przypadku, gdy chcemy wykonać badania laboratoryjne z krwi, kału i moczu zwierzaka; wyczyścić uszu lub zęby u psa czy kota; usunąć kamień nazębny psa i kota, wyleczyć grzybicę i inne schorzenia; zaczipować, wykastrować lub wysterylizować zwierzę, a nawet, by wydać paszport potrzebny na podróże zagraniczne. Weterynarz usuwa także kleszcze u zwierząt. W gabinecie możliwe jest także zakupienie karmy czy rozpisanie diety. Pamiętajmy, że gabinet weterynaryjny to także pogotowie dla zranionych zwierząt czy ptaków potrzebujących pomocy.

Opracowanie:
Parchowo, Kasztanowa 3
tel. 664 926 500
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz