Artykuł sponsorowany

Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie za uszkodzony budynek?

Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie za uszkodzony budynek?

Nie bez przyczyny większość właścicieli budynków mieszkalnych lub gospodarczych decyduje się na wykupienie dodatkowej polisy zabezpieczającej ich własność przed zdarzeniami losowymi. Dzięki polisie w momencie anomalii pogodowych lub innych wypadków losowych, takich jak zalania czy przewrócenie drzewa na posesji, istnieje możliwość uzyskania odszkodowania, które pozwoli na pokrycie kosztów remontu lub odbudowy budynku. Niemniej jednak, aby uzyskać adekwatną kwotę, która pokryje wszelkie koszty, w niektórych przypadkach niezbędna okazuje się pomoc specjalistów. Sprawdź, kiedy można ubiegać się o odszkodowanie za uszkodzony budynek i jak to zrobić.

Kiedy ubiegać się o odszkodowanie za uszkodzony budynek?

Właściciele budynków, które uległy zniszczeniom na skutek zjawisk losowych mają prawo ubiegać się o stosowną rekompensatę od ubezpieczyciela. Zawarcie polisy ubezpieczeniowej powinno być gwarancją uzyskania odszkodowania, które pokryje poniesione straty. - mówi specjalista z kancelarii odszkodowawczej Ultima w Białymstoku. - Przede wszystkim dotyczy to strat spowodowanych warunkami atmosferycznymi, takimi jak wichury, nawałnice lub burze, które mogą uszkodzić konstrukcję całego budynku, np. zerwać cały dach lub jego część. Ubezpieczenie obejmuje również zalania i podtopienia, a także poważne straty wywołane pożarem, np. w następstwie pioruna, awarii instalacji elektrycznej czy nieprawidłowego działania urządzeń gazowych. W niektórych przypadkach zdarzają się również sytuacje takie jak wjechanie samochodu w część domu, które również powinny podlegać polisie ubezpieczeniowej. Jeśli chodzi o mieszkania to najczęściej o odszkodowanie możemy się ubiegać w przypadku zalania i zniszczeń wywołanych pracami remontowymi sąsiadów. Warto również wspomnieć o tym, że oprócz zwrotu kosztów za remont lub odbudowę budynku, ubezpieczyciel dodatkowo powinien pokryć zakup materiałów niezbędnych do zabezpieczenia uszkodzonych budynków przed dalszymi zniszczeniami.

Jak ubiegać się o odszkodowanie za uszkodzony budynek?

W przypadku wystąpienia szkody na budynku należy pamiętać o powiadomieniu ubezpieczyciela o powstałej szkodzie. Bardzo ważne jest udokumentowanie zniszczeń wyrządzonych na obiekcie, jeszcze zanim na miejscu pojawi się rzeczoznawca wysłany przez firmę ubezpieczeniową. Musimy również postarać się, aby zabezpieczyć obiekt przed powiększeniem się powstałych szkód. Każdy budynek mieszkalny oraz gospodarczy ubezpieczony jest na określoną sumę, niemniej jednak bardzo często zdarza się, że firmy ubezpieczeniowe zaniżają wartość ubezpieczenia, proponując kwotę, która nie jest w stanie pokryć wszystkich kosztów remontu i odbudowy. Dlatego też skorzystanie z pomocy specjalistów już na etapie zauważenia szkody stwarza nam większą szansę na uzyskanie wyższego odszkodowania. Niemniej jednak, jeśli sami zgłosiliśmy szkodę i kwestionujemy wysokość zaproponowanego przez ubezpieczyciela odszkodowania za uszkodzony budynek, skorzystanie z pomocy kancelarii odszkodowawczej okazuje się wtedy niezbędne. Przede wszystkim specjalista przygotuje potrzebną dokumentację oraz przeanalizuje polisę i ogólne warunki ubezpieczenia, dzięki czemu podejmie profesjonalne negocjacje i przeprowadzi właściciela budynku przez cały proces dochodzenia do uzyskania odpowiedniej i wystarczającej do pokrycia wszelkich kosztów remontu, kwoty ubezpieczenia.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz