Materiał Partnera

Kiedy możemy wezwać pomoc drogową?

Kiedy możemy wezwać pomoc drogową?

Teoretycznie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, w jakich sytuacjach możemy wezwać pomoc drogową. W praktyce dochodzi jednak do sytuacji, w których opanowuje nas zwątpienie – zastanawiamy się, czy nasza sprawa jest na tyle poważna, by angażować w nią pomoc drogową. Jeśli nasz samochód stanie na drodze i będzie niezdolny do dalszej jazdy, kwestia jest oczywista – bez holowania sobie nie poradzimy. Co jednak, gdy nasz samochód ulegnie mniej poważnej awarii?

Pomoc drogowa – nie tylko na największy kryzys

Jadąc samochodem wolelibyśmy, aby nasz pojazd nie odmówił nam posłuszeństwa. Podróż autem to nadal najwygodniejszy sposób na dotarcie od punktu A do punktu B, więc musimy zaakceptować to ryzyko. Nieprzewidziane sytuacje na drodze, takie jak chociażby awaria samochodu lub kolizja, mogą przydarzyć się najlepszym kierowcom. Najważniejsze, by w takim przypadku zachować zimną krew i zadzwonić po pomoc drogową – taką jak ta zapewniana przez firmę Konkret. Specjaliści zjawią się na miejscu najszybciej, jak będzie to możliwe.

Jeżeli nasz samochód nie może dalej jechać o własnych siłach, zamówimy lawetę, dzięki której auto trafi do najbliższego warsztatu. W takim przypadku nie mamy żadnego wyboru, bo w inny sposób nie rozwiążemy swojego problemu. Musimy jednak wiedzieć, że pomoc drogowa nie musi być wykorzystywana wyłącznie w tak skrajnie ekstremalnych sytuacjach. Dużo częściej zdarzają się drobniejsze niedogodności, które również wymagają pomocy fachowca.

Sytuacje, w których przydaje się pomoc drogowa

Do tego typu niedogodności należy na przykład zatrzaśnięcie kluczyków w aucie. Roztargnienie, stres czy wiele spraw na głowie mogą skutecznie odwieść nasze myśli od pamiętania o zabraniu kluczyków. Podobnie jest z zatankowaniem – pomoc drogowa może nam pomóc również wtedy, gdy w baku nagle zabraknie paliwa. Tym z nas, którzy nie czują się na siłach, by samodzielnie wymienić koło w samochodzie w przypadku złapania tak zwanej gumy, pomoc drogowa może zapewnić mobilną wulkanizację – wszystko po to, byśmy mogli jak najszybciej i przede wszystkim bezpiecznie wrócić do podróży.

Wielu drobnych napraw możemy teoretycznie podjąć się samodzielnie, o ile tylko wozimy ze sobą cały niezbędny sprzęt i posiadamy odpowiednią wiedzę. Rosnąca komplikacja samochodów naszpikowanych nowoczesną technologią nie ułatwia tego zadania, co z kolei sprawia, że specjaliści z pomocy drogowej są współcześnie jeszcze bardziej potrzebni niż przed laty – nie wahajmy się do nich zadzwonić w potrzebie!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz