Artykuł sponsorowany

Kiedy konieczne jest zastosowanie nielaserowej metody usuwania makijażu permanentnego?

Kiedy konieczne jest zastosowanie nielaserowej metody usuwania makijażu permanentnego?

Niewłaściwie wykonany makijaż permanentny, z którego nie jesteśmy z zadowoleni, to z pewnością coś, co większość z nas pragnie jak najszybciej usunąć. Niestety najpopularniejsza metoda laserowa nie zawsze daje oczekiwane efekty. Doskonałą alternatywą okazuje się usuwanie makijażu permanentnego Removerem, którego zastosowanie odznacza się znacznie wyższą skutecznością. Jakie są wskazania do usunięcia mikropigmentacji Removerem i na czym polega zabieg? Sprawdźmy!

Usuwanie makijażu permanentnego Removerem - kto może je wykonać?

Pozbycie się nieestetycznej mikropigmentacji specjalnym preparatem mineralnym to bezpieczny i mało inwazyjny zabieg, który działa na pigmencie umieszczonym na ustach, brwiach lub powiekach. Poza tym Remover reaguje na każdy rodzaj barwnika, dzięki czemu może służyć do eliminacji wszystkich kolorów.

Z tego powodu nielaserowe usuwanie makijażu permanentnego przeznaczone jest przede wszystkim dla osób, które są niezadowolone z efektu i chcą na stałe się go pozbyć. Jest to również dobry wybór dla pacjentów pragnących poprawić lub przeprowadzić ponowną mikropigmentację. Co więcej, metoda ta sprawdzi się dla kobiet z przeciwskazaniami, które nie chcą poddać się zabiegowi lub, które mają obawy co do użycia lasera.

Jak wygląda zabieg nielaserowego usuwania mikropigmentacji?

Aby mieć pewność co do skutecznego usunięcia makijażu Removerem, warto pamiętać o tym, że zabieg powinien odbywać się wyłącznie w sprawdzonych miejscach, które dysponują preparatem z odpowiednimi atestami bezpieczeństwa oraz certyfikatami.

Usuwanie makijażu permanentnego specjalnym środkiem podobnie jest do usługi jego wykonania. Mianowicie za pomocą igły i urządzenia do mikropigmentacji linergistka m.in. z Salonu Orchidea w Białymstoku wprowadza bezpośrednio do skóry pacjenta Remover. Wywołuje to delikatne podrażnienie skóry i jej przekrwienie, co w efekcie powoduje wypychanie niechcianego pigmentu. Barwnik wraz z preparatem wydostaje się na powierzchnię skóry i tworzy małe strupki, dzięki czemu odcień stopniowo się rozjaśnia.

Zazwyczaj już po pierwszej sesji widoczne jest rozjaśnienie koloru. Liczba zabiegów potrzebnych do całkowitego usunięcia nieestetycznego makijażu zależna jest jednak od ilości barwnika, gęstości oraz jego głębokości w skórze, a także od naturalnej reakcji organizmu.

Po nielaserowym usuwaniu makijażu permanentnego należy stosować się do zasad pielęgnacji zaleconych przez profesjonalną linergistkę. Do uzyskania pożądanego efektu bardzo ważne jest natomiast powstrzymanie się od zdrapywania strupków.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz