Artykuł sponsorowany

Kiedy i jak organizować kolacje firmowe?

Kiedy i jak organizować kolacje firmowe?

Wiele mówi się o integracji w nowoczesnych firmach. Może się ona pojawić w formie weekendowych wyjazdów w ustronne miejsce poza miastem, ale najczęściej, ze względu na skromny budżet oraz brak czasu, orgaznizowane są wspólne „wyjścia” np. na kolację do eleganckiego lokalu. O takiej formie firmowych spotkań jest nasz artykuł. Zachęcamy do jego przeczytania.

Kolacja firmowa znakomitym sposobem na integrację

Nie musisz czekać do Wigilii, aby zorganizować firmowe spotkanie. Może ono odbyć się „na mieście” po uprzedniej rezerwacji stolika w odpowiednim lokalu. Zanim jednak zabierzesz się realizacji pomysłu, warto przeprowadzić krótki wywiad wśród współpracowników na temat ich oczekiwań co do formy, a także menu kolacji firmowej, aby uporządkować cały plan, który zaprezentujesz szefostwu. Warto również zapytać o budżet, jakim firma dysponuje na tego typu cele, dzięki czemu będziesz wiedział jakiego typu restaurację wybrać na organizację kolacji firmowej.

W przypadku chęci integracji w gronie małej grupy współpracowników, którzy np. pracują ze sobą w jednym pomieszczeniu lub są z jednego działu i mają ze sobą kontakt na co dzień, organizacja nieformalnej kolacji jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Gdy jednak osób zaproszonych jest więcej, pamiętaj, żeby znaleźć kilka osób, które pomogą w organizacji całego przedsięwzięcia.

Ustal termin i wynajmij odpowiedni lokal

Na czym polegają takie przygotowania? Przede wszystkim od znalezienia odpowiedniego dla wszystkich terminu oraz lokalu, w których można będzie w spokoju porozmawiać o sprawach mniej związanych z codzienną pracą, a przy okazji skosztować nieco wykwintniejszych potraw niż przygotowywane na co dzień do biura.

Wspominaliśmy już, aby przeprowadzić wywiad wśród potencjalnych uczestników kolacji. W tym momencie warto także zapytać o ich dostępność, co ułatwi znalezienie jednego, dogodnego terminu dla wszystkich. Najlepszym rozwiązaniem jest piątek po skończonej pracy, czyli czas, na który większość już czeka i spokojnie, bez zaprzątania głowy rzeczami związanymi z zawodem, będzie mogła poddać się relaksowi w dobrym towarzystwie i przy smacznych potrawach. Świadomość o wolnym dniu daje również możliwość wypicia w ten wieczór alkoholu, np. w postaci wina.

Organizacją kolacji firmowej należy zająć się na tyle wcześniej, aby zamówić stolik lub kilka w wybranej uprzednio restauracji. Co należy uwzględnić podczas jej doboru? Na podstawie sondy można ustalić, jakie preferencje kulinarne mają nasi współpracownicy.

Jeżeli wszyscy uznają jeden rodzaj kuchni lub zjedzą „obojętnie co, byle w dobrym towarzystwie”, to nie ma problemu. Zdarzyć się może, że któryś z gości jest weganinem i wtedy należy rozejrzeć się za lokalem serwującym różnorodne dania – uważa szef kuchni w restauracji PATIO Con Gusto, w której każdy znajdzie coś dla siebie w dobrej cenie i w wyjątkowym smaku.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz