Artykuł sponsorowany

Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na zakup paneli winylowych? Sprawdź, co na ten temat podpowiadają fachowcy z firmy Remonty i Wykończenia!

Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na zakup paneli winylowych? Sprawdź, co na ten temat podpowiadają fachowcy z firmy Remonty i Wykończenia!

Klienci, którzy poszukują wysokiej jakości materiałów posadzkowych, z pewnością nie mogą narzekać na brak ciekawych opcji. Wśród wielu dostępnych propozycji wyjątkowo atrakcyjnie przedstawia się jednak oferta dotycząca nowoczesnych paneli winylowych, które z roku na rok cieszą się rosnącym zainteresowaniem ze strony właścicieli mieszkań i domów. Z jakimi zatem informacjami na temat tego materiału warto się zapoznać i co na jego temat sądzą doświadczeni specjaliści?

Kiedy panele winylowe sprawdzą się najlepiej?

W przeciwieństwie do klasycznych paneli podłogowych wyroby winylowe to produkty, które nie należą do rodziny materiałów drewnopochodnych. Wytwarza się je z polichlorku winylu, czyli materiału syntetycznego. Jak słusznie zaznaczają doświadczeni specjaliści z firmy Remonty i Wykończenia – cechą, która wyróżnia panele tego typu spośród alternatywnych rozwiązań technologicznych, jest ich grubość, która w zależności od wybranego modelu wynosi jedynie od 3 do 6 mm. Z technicznego punktu widzenia jest to zatem produkt, który wyjątkowo dobrze sprawdza się podczas prac remontowych, z jakimi ma się do czynienia m.in. w przypadku mieszkań z rynku wtórnego.

Co najważniejsze – panele winylowe mogą zostać położone na istniejącej posadzce – jeżeli oczywiście znajduje się ona w dobrym stanie. Oznacza to, że właściciele nieruchomości nie stają przed koniecznością zrywania starej drewnianej podłogi lub bardzo uciążliwego skuwania płytek. Prace odbywają się w sposób bezpyłowy i przebiegają znacznie szybciej niż przy podejściu konwencjonalnym. Pomimo że tzw. winyle kosztują około 100 zł/m2 – ich wykorzystanie pozwala znacząco zredukować koszty inwestycji.

Jakie zalety mają panele winylowe?

Panele winylowe mają wiele zalet. Po pierwsze, warto tutaj wspomnieć o ponadprzeciętnej trwałości, która dotyczy zarówno wytrzymałości na ewentualne uszkodzenia mechaniczne, jak i oddziaływanie czynników zewnętrznych takich jak m.in. wilgoć. Jako że winyl jest materiałem całkowicie hydrofobowym, panele bez żadnych obaw mogą zostać zamontowane w pomieszczeniach o okresowo lub stale podniesionej wilgotności, czyli w łazienkach, kuchniach oraz pralniach. To jednak nie wszystko.

Jak słusznie zauważają fachowcy z firmy Remonty i Wykończenia – dzięki nowoczesnym metodom produkcji panele tego typu doskonale imitują swoim wyglądem drewno naturalne. Produkty dostępne są również w wielu kolorach, co oczywiście ułatwia dostosowanie produktu do konkretnych potrzeb.

Panele winylowe mają też bardzo uniwersalne zastosowanie, ponieważ używa się ich zarówno we wnętrzach urządzonych w sposób modernistyczny, jak i klasyczny. Jeżeli natomiast chodzi o montaż, to zadania tego można podjąć się samodzielnie, acz odpowiedni efekt estetyczny mogą zagwarantować jedynie fachowcy, którzy zajmują się remontami oraz wykończaniem domów i mieszkań.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz