Materiał Partnera

Kiedy dach wymaga remontu? – Firma Dach-Decker z Poręby

Kiedy dach wymaga remontu? – Firma Dach-Decker z Poręby

Trudno zorientować się, kiedy konieczny może być remont dachu, ponieważ nie jest to konstrukcja, której stan sprawdza się często. Jednak zaniedbanie pokrycia dachowego może przynieść sporo problemów. Sprawdź poniższy artykuł i dowiedz się, kiedy dach wymaga remontu, a także poznaj ofertę firmy Dach-Decker, która od lat specjalizuje się w dziedzinie konstrukcji i pokryć dachowych. Miłej lektury!

Drobne przecieki wody

Zazwyczaj większość dachów wytrzymuje około trzech dekad, zanim zacznie wymagać gruntownej renowacji, a nawet wymiany. Jeśli spojrzysz na zewnętrzną stronę swojego pokrycia dachowego, możesz nie zauważyć żadnych mankamentów. Jednak pierwsze oznaki konieczności przeprowadzenia remontu dachu należy zawsze traktować poważnie. Przykładem są pojawiające się plamy wody w przestrzeni poddasza. Im są większe, tym dalej wilgoć zdążyła się rozprzestrzenić. Może być to niebezpieczne dla samej konstrukcji dachu – gdy woda przedostanie się przez system dachowy, tylko kwestią czasu jest, kiedy drewno spleśnieje, straci stabilność i w końcu pęknie. Co więcej, pleśń nie tylko osłabia materiały całego budynku, ale także stanowi zagrożenie dla jego mieszkańców – ma negatywny wpływ na zdrowie.

Uszkodzona więźba dachowa

Kolejnym powodem do niepokoju jest nadmierne ugięcie się krokwi. A przyczyną tego zjawiska może być ułożenie na dachu zbyt ciężkiego pokrycia, wada elementów więźby bądź nieprawidłowe wykonanie połączeń. Tego typu oględzin powinien dokonać oczywiście specjalista, który fachowym okiem oceni stan więźby. Firma Dach-Decker z Poręby posiada dobrze wykwalifikowaną kadrę z wieloletnią praktyką zawodową, a także odpowiednimi uprawnieniami do wykonywania całego zakresu robót dachowych oraz wykończeniowych. Możesz mieć zatem pewność, że usługa zostanie zrealizowana na najwyższym poziomie. Przedsiębiorstwo Dach-Decker oferuje m.in.: demontaż dachów, montaż więźb i okien dachowych, usuwanie azbestu, zakładanie systemów rynnowych, układanie dachówki betonowej, ceramicznej, blach trapezowych i blacho-dachówki, wykonywanie obróbek blacharskich, stawianie ścianek działowych, wylewki tradycyjne, oraz wiele innych. Pamiętaj, aby bez opinii fachowców nie dokonywać żadnych zmian w konstrukcji dachu. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek oznak związanych z uszkodzeniem więźby dachowej konieczna jest bardzo szybka reakcja. Zaniedbanie tej kwestii może skutkować nieuchronną wymianą całej więźby dachowej, co jest równoznaczne z kapitalnym remontem całego pokrycia.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz