Materiał Partnera

Keratynowe prostowanie włosów – ujarzmij swoje kosmyki!

Keratynowe prostowanie włosów – ujarzmij swoje kosmyki!

Włosy gładkie niczym tafla wody to marzenie niejednej kobiety, która ma problem z puszeniem się kosmyków. Uzyskanie takiego efektu przy zastosowaniu szamponów, odżywek czy domowych metod pielęgnacyjnych, nie przynosi jednak spodziewanych rezultatów. Zrezygnowane sterczącymi we wszystkie strony włosami, każdego dnia ratujemy się prostownicą, która sprawia, że fryzura choć przez chwilę spełnia nasze oczekiwania. Dzięki keratynowemu prostowaniu włosów możemy jednak zapomnieć i o niej. Na czym polega wspomniany zabieg?

Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów jest doskonałym zabiegiem regeneracyjnym, którego skutkiem ubocznym są lśniące, wygładzone i proste włosy. Keratyna stanowi bowiem główny budulec pasm, dzięki czemu są one mocne, elastyczne i sprężyste. Niewłaściwa pielęgnacja włosów oraz ich zbyt częsta stylizacja za pomocą gorąca, prowadzi do zniszczenia naturalnej struktury kosmyków. Stają się one matowe, osłabione i mniej podatne na układanie. Wszystkiemu winny jest stopniowy ubytek keratyny, dlatego by odbudować strukturę włosów, warto zdecydować się na keratynowe prostowanie. Na czym polega ten zabieg?  Jak zdradza specjalistka z salonu kosmetycznego Beauty Pleace – keratynowe prostowanie włosów wykonywane jest jedynie przez doświadczonych fryzjerów i polega na wprasowywaniu specjalnie opracowanego preparatu na bazie keratyny we włosy przy pomocy ceramicznego żelazka fryzjerskiego. Preparaty, z których korzysta się podczas zabiegu mają działanie silnie nawilżające, odbudowujące i regenerujące, dzięki czemu włosy od razu zyskują piękny wygląd, niczym z reklamy szamponu. Ogromną zaletą keratynowego prostowania jest fakt, że może ono zostać wykonane na każdym rodzaju włosów – farbowanych, przesuszonych, zniszczonych zabiegami chemicznymi, czy też sprawiających trudność w stylizacji.

Dlaczego warto zdecydować się na keratynowe prostowanie włosów?

Włosy po keratynowym prostowaniu włosów są dogłębnie nawilżone i odbudowane. Stają się na powrót lśniące i łatwe do układania. Maksymalne wygładzenie pasm pozwala uniknąć ich puszenia się i kłopotliwego kręcenia pod wpływem wilgoci. Wykonanie zabiegu wiąże się także z dużą oszczędnością czasu. Nie musimy już każdego dnia spędzać kilkudziesięciu minut na mozolnym prostowaniu włosów i układaniu fryzury. Aby prezentować się atrakcyjnie, wystarczy tylko rozczesać pasma lub związać je przy pomocy gumki. To zaledwie chwila! Należy pamiętać, że – wraz z biegiem czasu- keratyna będzie wypłukiwać się z włosów. Efekt zabiegu jest więc w pełni odwracalny, jeśli więc znudzą się nam włosy proste jak struny, możemy bez trudności wrócić do dawnej fryzury.

Decydując się na keratynowe prostowanie włosów, musimy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji kosmyków po zabiegu. Przynajmniej przez dwa tygodnie nie należy farbować włosów, a do ich mycia i odżywiania powinnyśmy używać produktów bez SLS, SLES oraz silikonów.  

Opracowanie:
Zawidów, Szeroka 5
tel. 660 216 038
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz