Materiał Partnera

Keratynowe prostowanie włosów - na czym polega i jakie daje efekty?

Keratynowe prostowanie włosów - na czym polega i jakie daje efekty?

Keratynowe prostowanie włosów to jeden z profesjonalnych zabiegów, które znajdziemy w ofertach salonów fryzjerskich. Pomimo tego, co mówi nazwa, głównym celem zabiegu jest odżywienie i regeneracja włosów, prostowanie jest swego rodzaju efektem ubocznym. Na czym polega zabieg? Jakie daje efekty? Jak długo się one utrzymują? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Kto warto polecić zabieg?

Zabieg warto polecić każdej kobiecie, której włosy potrzebują regeneracji. Efekty działania keratyny będą najbardziej widoczne na słabych, cienkich i zniszczonych włosach, a także włosach “niesfornych”, puszących się pod wpływem wilgoci. Włosy grube i sztywne będą nieco słabiej chłonąć keratynę, lecz także skorzystają na zabiegu.

Jak wygląda keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów trwa zwykle od dwóch do pięciu godzin. Czas zależy od doświadczenia fryzjera, a także struktury, długości i zagęszczenia włosów.

Zabieg zaczyna się od umycia włosów specjalnym szamponem, który otwiera łuski. Następnie fryzjer nakłada na nie keratynę w płynie. Gdy keratyna się wchłonie, włosy należy osuszyć w strumieniu zimnego powietrza (wtedy zamykają się łuski). W następnej kolejności fryzjer używa prostownicy, która wprasowuje kosmetyk do włosów.

Tuż po zabiegu...

Przez czterdzieści osiem godzin po zabiegu włosy nie powinny mieć kontaktu z wodą - nie powinno się ich myć, wychodzić na deszcz, przebywać w pomieszczeniach o dużej wilgotności.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekty zabiegu, to oprócz prostych włosów intensywne odżywienie. Włosy przestaną się puszyć i elektryzować. Znacznie szybciej będziesz mogła je wysuszyć, a fryzura będzie wygładzona bez zbędnego wysiłku włożonego w układanie.

Efekt prostowania utrzymuje się od trzech do sześciu miesięcy. Wiele zależy od struktury włosów i ich dalszej pielęgnacji. Po zabiegu włosy należy pielęgnować je specjalnymi kosmetykami, aby cieszyć się efektami jak najdłużej.

Koloryzacja włosów a keratynowe prostowanie

Jeśli farbujesz włosy, zrób to przed zabiegiem. Jest to bardzo ważne, ponieważ po zaaplikowanej keratynie włosy nie mogą być poddane zabiegom chemicznym przez minimum dwa tygodnie.

Gdzie wykonać keratynowe prostowanie włosów?

Niektórzy próbują wykonać zabieg samodzielnie, lecz lepiej oddać się w ręce profesjonalistów, na przykład z salonu fryzjerskiego Glamour Marzena Piątkowska. Wykonanie keratynowego prostowania włosów bez doświadczenia może skończyć się zniszczeniem włosów. Tylko doświadczony fryzjer będzie wiedział jaka ilość keratyny jest optymalna dla danego rodzaju włosów oraz jaka temperatura prostownicy ich nie zniszczy.

Opracowanie:
Krosno, Kolejowa 14 lok. 13
tel. 665 719 008
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz