Keratynowe prostowanie — prosty sposób na regenerację włosów

Keratynowe prostowanie — prosty sposób na regenerację włosów

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który cieszy się popularnością od kilku lat. Dzięki użyciu keratyny, która jest naturalnym budulcem włosa, pozwala on na maksymalne odżywienie fryzury. Dzieje się tak dzięki substancjom aktywnym, które są wchłaniane przez kosmyki pod wpływem ciepła prostownicy. Twoje włosy puszą się i nie chcą się układać? Właśnie znalazłaś rozwiązanie!

Co to jest keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie jest to zabieg kosmetyczny, który ma na celu uzupełnienie w strukturze włosa keratyny. Jest to substancja, która odpowiada za wygląd, kondycję i odporność kosmyków na warunki atmosferyczne. Preparaty używane przez fryzjera zawierają również antyoksydanty, witaminy oraz kwasy tłuszczowe. Nawilżają one włosy, dostarczają im niezbędnych składników odżywczych i chronią przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

Zabieg przeznaczony jest dla kobiet, których problemem są puszące się, przesuszone i trudne do ułożenia włosy. Został opracowany w Brazylii z myślą o ochronie przed słońcem i szkodliwym działaniem słonej morskiej wody.

Jak wygląda zabieg?

Keratynizacja włosów polega na wprasowaniu we włosy odpowiedniej ilości preparatu za pomocą prostownicy. Dzięki działaniu ciepła łuski włosa otwierają się, pozwalając keratynie na wniknięcie w ich strukturę i wypełnienie ubytków. Tak zaaplikowany preparat trzyma się około 30 minut. Po upływie tego czasu włosy są suszone, aż do ich całkowitego wyschnięcia.

Prostowanie włosów keratyną jest świetną alternatywą dla prostownicy i sztucznych preparatów do stylizacji, które niszczą i obciążają włosy. Podczas jednego zabiegu wykorzystuje się około 60 ml substancji.

Jakie są efekty keratynowego prostowania włosów?

Efektem keratynowego prostowania włosów jest między innymi:

  • Mniejsze puszenie się włosów
  • Wygładzenie, nawilżenie i odżywienie kosmyków
  • Wzmocnienie włosów
  • Większa podatność kosmyków na stylizację
  • Włosy po zabiegu szybciej schną, nie kręcą się i nie elektryzują

Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy? Wręcz przeciwnie! Keratyna jest całkowicie bezpieczna. Nie uszkadza włosów, a uzupełnia ubytki, które powstały w nich na skutek działania czynników zewnętrznych. Odpowiednio przeprowadzony zabieg regeneruje zniszczone kosmyki i nadaje im niesamowity połysk.

Jak długo utrzymuje się keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Aby ten czas był jak najdłuższy, trzeba stosować się do zaleceń wykonującego zabieg fryzjera. Niezbędna jest również odpowiednia pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu.

Zaraz po wykonaniu zabiegu nie można myć włosów przez 2-3 dni. Nie należy także wiązać ich w kucyk ani spinać, ponieważ może to doprowadzić do odgnieceń. Trzeba też unikać deszczu i przebywania w wilgotnych pomieszczeniach. Przez 2 tygodnie od zabiegu nie wolno również farbować włosów.

Aby utrzymać efekt prostowania, konieczne jest stosowanie specjalnych szamponów i odżywek. Można je kupić w salonie fryzjerskim lub sklepie specjalistycznym. Należy również zrezygnować z produktów do stylizacji, które zawierają silikony, sól, alkohol i SLS-y.

Ile kosztuje keratynowe prostowanie włosów?

Cena zabiegu waha się od 350 do nawet 1000 złotych. Najtaniej zapłacisz za prostowanie keratynowe włosów krótkich – około 350-400 złotych. Za zabieg na włosach średniej długości wydasz około 450-500 złotych. Jeśli jesteś właścicielką długich kosmyków, musisz liczyć się z wydatkiem 500-1000 złotych w zależności od salonu i miasta, w którym zdecydujesz się na usługę. Keratynowe prostowanie włosów w Warszawie kosztuje 300-850 złotych. Do kosztu zabiegu należy także wliczyć cenę specjalnych kosmetyków.  Szampon po keratynowym prostowaniu włosów kosztuje około 30 złotych, odżywka – 30-70 złotych. Bez nich efekt keratynizacji nie utrzyma się długo, a ty zamiast utrzymać lśniącą fryzurę, stracisz pieniądze.

Opracowanie:
Aleksandra
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz