Materiał Partnera

Keramzyt ogrodniczy – zastosowanie

Keramzyt ogrodniczy – zastosowanie

Dzisiejsze ogrodnictwo przydomowe, komercyjne, czy też publiczne, wyróżnia się stosowaniem zarówno nowoczesnej technologii, np. systemów nawadniających, jak i też wydajnych nawozów oraz środków pielęgnacyjnych roślin. Bardzo ważne w tym zakresie działań przy terenach zielonych, jest przygotowywanie odpowiedniej powierzchni dla kwiatów, bylin, krzewów, czy też drzewek. Bardzo popularny obecnie jest tak zwany keramzyt ogrodniczy – dowiedz się, jakie ma on zastosowanie.

Czym jest keramzyt ogrodniczy?

Za keramzyt ogrodniczy uznaje się lekkie kruszywo budowlane wypalane z gliny ilastej, które przyjmuje formę drobnych granulek, najczęściej nieprzekraczających średnicy 20 milimetrów. W zależności od potrzeb można zatem zakupić materiał drobno lub gruboziarnisty, który jest przez producentów selekcjonowany ze względu na swoje frakcje (rozmiary i gęstość). Warto przy tym wiedzieć, że keramzyt ogrodniczy, nie tylko wykorzystuje się przy różnych pracach uprawy roślin – często stosuje się go w budownictwie, jako dodatkowy element izolacji podłóg, fundamentów, czy ścian (wysokie właściwości termoizolacyjne, a nawet hydro izolacyjne sprzyjają między innymi ograniczeniu zjawiska kapilarnego podciągania wody gruntowej).

Zastosowanie keramzytu ogrodniczego

Keramzyt w ogrodnictwie jest stosowany stosunkowo od niedawna. Jego szerokie właściwości powodują jednak, że obecnie świetnie nadaje się przy pielęgnacji ogrodów przydomowych, miejskich terenów zielonych, zakładaniu tzw. „zielonych dachów”, czy uprawie roślin doniczkowych. Materiał ten jest bowiem całkowicie odporny na działanie grzybów, szkodników, a także pleśni! Ponadto jest bardzo trwały i tani. Keramzyt można z powodzeniem stosować zatem, jako: drenaż na dnie doniczki, nawilżacz powietrza, dodatek do podłoża w ogrodzie, ściółka i materiał izolujący, element przy budowie ścieżek parkowych oraz ogrodowych, a nawet przy hodowli roślin w wodzie (hydroponika).

Gdzie kupować keramzyt ogrodniczy?

Jak w każdej branży i przy każdym produkcie, przy zakupie keramzytu ogrodniczego, ważne jest zwracanie uwagi na jego jakość. Najlepszą z nich gwarantują firmy ogrodnicze o długoletnim doświadczeniu, a także szerokim ogólnopolskim i zagranicznym zasięgu. Polecanym podmiotem dystrybuującym keramzyt, jest zatem przedsiębiorstwo Dolpol, które słynie również z własnej produkcji wapnia nawozowego, wapna granulowanego, wapna tlenkowego, czy też wapna do bielenia drzew. Oferta firmy dotyczy także sprzedaży oborników granulowanych, grysu marmurowego, a także żwiru, otoczaków i różnego rodzaju kruszyw.

Opracowanie:
Mikowice 20
tel. 74 867 22 35
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz