Artykuł sponsorowany

Kasacja pojazdów w firmie SPOKO

Kasacja pojazdów w firmie SPOKO

Kasacja pojazdów wykonywana jest w dwóch przypadkach. Pierwszym z nich jest przekazanie do specjalistycznej stacji demontażowej auta starego, pokrytego rdzą i niesprawnego. W drugim przypadku do kasacji dochodzi po większych kolizjach, których skutkiem jest zniszczenie pojazdu w stopniu nieopłacalnym do naprawy. Na czym polega kasacja i gdzie właściciel samochodu powinien się zgłosić? Kierowcy z Grodziska Mazowieckiego i okolic zapraszani są do firmy SPOKO, która zajmuje się nie tylko złomowaniem pojazdów, ale także usługami pomocy drogowej.

Gdzie udać się na kasację samochodu?

Kasacja samochodu musi odbywać się w specjalistycznej firmie, która uznana jest za stację demontażową pojazdów. Takie przedsiębiorstwa muszą dysponować odpowiednim sprzętem i muszą wypełniać restrykcyjne normy oraz ważne procedury administracyjne. Istotne jest też to, by posiadały one pozwolenia od wojewody na prowadzenie działalności.

Obecnie najlepszym wyborem przy konieczności złomowania auta są firmy, które są w stanie nie tylko pomóc w wypełnieniu formalności, ale które gwarantują własny transport do przewozu lub holowania pojazdów. Tym właśnie wyróżnia się firma SPOKO Michała Kramka, która łączy działalność stacji demontażu samochodów z pomocą drogową. To tam prowadzone jest złomowanie aut w oparciu o najbardziej restrykcyjne normy ochrony środowiska.

Jak sprawnie zezłomować pojazd?

Sprawne zezłomowanie pojazdu w dużej mierze zależy od profesjonalizmu danego zakładu zajmującego się kasacją. Nie każda stacja jest bowiem w stanie przyjąć uszkodzone auto z dnia na dzień. O to jednak nie muszą martwić się klienci firmy SPOKO, która dostosowuje swoją pracę do potrzeb klientów – nie muszą oni oczekiwać na przyjęcie samochodu do kasacji. By pojazd mógł zostać jednak zezłomowany, należy w stacji demontażowej okazać kilka ważnych dokumentów:

  • dowód rejestracyjny,
  • umowę kupna-sprzedaży pojazdu,
  • kartę pojazdu.

Samochody firmowe muszą posiadać dodatkowo dokument potwierdzający fakt zarejestrowania pojazdu na firmę.

Po przyjęciu auta do kasacji i sporządzeniu odpowiedniego protokołu jest on wydawany właścicielowi samochodu osobowego czy dostawczego. Wiąże się to z unieważnieniem zarówno tablic rejestracyjnych, jak i dowodu rejestracyjnego oraz karty pojazdu. Dokument otrzymany od takich zakładów jak SPOKO służy zaś do wyrejestrowania auta w odpowiednim Wydziale Komunikacyjnym. Pamiętać należy też o unieważnieniu polisy OC wraz z zażądaniem nadpłaty ubezpieczenia. Zespół specjalistów, który prowadzi Michał Kramek, zawsze doradza  jak szybko załatwić tego typu sprawy – pełne doradztwo, gwarantowane.

Co dzieje się ze złomowanym samochodem?

Niezależnie od tego, czy złomowany będzie samochód osobowy, czy auto dostawcze lub motor, stacja demontażowa ma w obowiązku przeprowadzić złożony proces spełniający restrykcyjne normy prawne i środowiskowe. Jak tłumaczą pracownicy firmy SPOKO, w pierwszej kolejności usuwane są z pojazdu materiały potencjalnie niebezpieczne i zagrażające środowisku. Zalicza się do nich akumulatory, paliwo oraz inne płyny eksploatacyjne. Kolejny etap kasacji to dokładne oględziny auta i demontaż części sprawnych, które będą mogły zostać dopuszczone do sprzedaży na rynku wtórnym. Są to często lampy, zderzaki, drzwi, szyby, fotele, a niekiedy też podzespoły mechaniczne.

Właściwe złomowanie polega zaś na przygotowaniu różnych materiałów, z których zbudowany jest samochód do ich odzysku lub też skutecznej i proekologicznej utylizacji. Każdego roku takie stacje demontażowe jak firma SPOKO odzyskują tony miedzi, aluminium, szkła oraz tworzyw sztucznych. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz