Materiał Partnera

Karboksyterapia – dlaczego warto włączyć ją do oferty salonu kosmetycznego?

Karboksyterapia – dlaczego warto włączyć ją do oferty salonu kosmetycznego?

Salony kosmetyczne zawsze pełniły ważną funkcję w życiu kobiet, ale obecnie ich obecność i świadczone usługi mają znaczenie szczególne. Oferują one zabiegi przeprowadzane za pomocą technologii i rozwiązań niedostępnych nam w domach – ze względu na brak umiejętności czy też koszty potrzebnych narzędzi. Do takich należy karboksyterapia. Pojawiła się ona stosunkowo niedawno, ale zdążyła zdobyć popularność.

Zalety karboskyterapii

Karboksyterapia w medycynie wykorzystywana jest od 1932 roku. Początkowo stosowano ją w leczeniu blizn przerostowych oraz schorzeń tętnic obwodowych. Obecnie zyskuje dużą popularność w medycynie estetycznej i kosmetyce. Dlaczego właściciele salonów powinni zastanowić się nad włączeniem karboksyterapii do swojej oferty? Przede wszystkim ze względu na wysoką skuteczność oraz liczne zalety.

Karboksyterapia polega na infuzji medycznego dwutlenku węgla, co oznacza, że zabieg ten wykorzystuje naturalne procesy zachodzące w naszym organizmie – dwutlenek węgla występuje w nim bowiem jako produkt metabolizmu komórkowego. Metoda ta wykorzystywana jest między innymi do likwidacji cieni pod oczami, redukcji zmarszczek czy blizn. Karboksyterapia mechanicznie rozbija złogi tłuszczowe, a przy tym umożliwia remodeling skóry. Prowadzi do skrócenia włókien kolagenowych, co korzystnie wpływa na zwiększoną sprężystość skóry. Ogromnym atutem zabiegów są natychmiastowe efekty, które porównać można z efektami operacji.

Iniekcja dwutlenku węgla w tkankę tłuszczową prowadzi do powstania kwasu węglowego, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Natomiast zwiększone ukrwienie, jakie powoduje karboksyterapia, wpływa na:

  • drenaż limfatyczny leczonego obszaru;
  • metabolizm;
  • wydalanie uwolnionego tłuszczu;

To ostatnie zmniejsza liczbę komórek tłuszczowych i pozwala modelować sylwetkę. Odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu za pomocą dwutlenku węgla wygładza skórę i likwiduje efekt „pomarańczowej skórki”.

Urządzenie do karboksyterapii

Zabiegi kosmetyczne wykonywane przy użyciu dwutlenku węgla obejmują podstawowe usługi świadczone przez salony kosmetyczne. Istotny jest tu jednak sposób przeprowadzania zabiegu, co wymaga wiedzy ze strony kosmetyczki oraz użycia odpowiedniego sprzętu. Popularność karboksyterapii sprawia, że dostępność do technologii w jej zakresie jest coraz większa i zakup wysokiej jakości sprzętu nie będzie dla salonu kosmetycznego problemem.

Polskim producentem aparatów do karboksyterapii z podgrzewanym, medycznym dwutlenkiem węgla jest producent sprzętu kosmetycznego, firma Aycom. Atrakcyjnym rozwiązaniem, które warto rozważyć, jest kombajn CRISS CARBO-OXY, który znajduje zastosowanie nie tylko w karboksyterapii, ale również w zabiegu oxybrazji. Podczas zabiegu karboksyterapii medyczny dwutlenek węgla podawany jest z certyfikowanej butli śródskórnie lub podskórnie za pomocą cienkiej igły. Wykorzystywane tu specjalistyczne aparaty pozwalają precyzyjnie dozować dwutlenek węgla, co gwarantuje bezpieczeństwo podczas terapii.

Opracowanie:
Warszawa, Żupnicza 17
tel. 600 249 900
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz