Artykuł sponsorowany

Kancelaria Adwokacka Maria Zipser – komu się należą alimenty na dziecko?

Kancelaria Adwokacka Maria Zipser – komu się należą alimenty na dziecko?

O przyznanie alimentów na dziecko może ubiegać się osoba, która sprawuje nad nim opiekę. Jeśli rodzic zobowiązany do płacenia alimentów nie robi tego dobrowolnie, należy wystąpić do sądu z wnioskiem o zasądzenie tego świadczenia na rzecz dziecka. W takiej sytuacji warto sięgnąć po pomoc adwokata. Prawnik przede wszystkim pomoże w ustaleniu, o jaką sumę można wystąpić do sądu, a w postępowaniu będzie reprezentować dziecko.

Kiedy dziecku należą się alimenty?

Wbrew powszechnej opinii alimenty należą się nie tylko dziecku małoletniemu. Po osiągnięciu pełnoletności wciąż można ubiegać się o przyznanie alimentów albo ich podwyższenie. Dopóki dziecko nie jest w stanie utrzymać się samodzielnie, może oczekiwać, że rodzice będą łożyć na jego utrzymanie.

Opiekunowie dzieci często spotykają się z problemem unikania płacenia alimentów przez rodzica, który jest do tego zobowiązany. Z drugiej strony zdarzają się wypadki częstego występowania o podwyższenie alimentów o kolejne kwoty przez opiekuna, który sam nie podejmuje pracy czy jakichkolwiek kroków, by również przyczynić się do ponoszenia kosztów utrzymania dziecka. W jednym i drugim przypadku pomocy można szukać np. w Kancelarii Adwokackiej . Pomocny może okazać się udział prawnika w sprawie sądowej - zarówno po stronie dziecka, jak i rodzica zobowiązanego do płacenia alimentów, któremu grozi wyzyskiwanie jego sytuacji. Obecność adwokata pomaga nie tylko uporać się z kwestiami prawnymi, ale i ze stresem towarzyszącym każdemu procesowi sądowemu.

Jak kancelaria adwokacka, np. Marii Zipser, pomaga w sprawie o alimenty?

Wystąpienie o alimenty trzeba poprzedzić wyliczeniem kwoty potrzebnej na utrzymanie dziecka. Ich wysokość uwzględnia wiele elementów: żywność, odzież i obuwie, środki higieny, leki, edukację, koszty składek klasowych, wycieczek, dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, rozrywkę i kulturę oraz opłaty za mieszkanie i media. Adwokat Maria Zipser pomaga w ustaleniu kwoty potrzebnej na utrzymanie dziecka, sformułowaniu odpowiednich wniosków, przedstawieniu dowodów i wykazaniu, że rodzic zobowiązany do płacenia alimentów może ponieść taki wydatek.

Dobrze jest zwrócić się o poradę do prawnika, by nie wystąpić o zbyt niską kwotę i prawidłowo udowodnić wysokość kosztów utrzymania. Pomoc prawna może być konieczna również po to, by nie doprowadzić do ustalenia alimentów przekraczających możliwości rodzica, który będzie musiał łożyć na utrzymanie dziecka.

Opracowanie:
Elbląg, Zielona 1 E
tel. 784 044 967
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz