Materiał Partnera

Kanapy, sofy czy narożniki? Zobacz, który mebel bardziej ci się przyda

Kanapy, sofy czy narożniki? Zobacz, który mebel bardziej ci się przyda

Poszukując mebli do salonu lub pokoju gościnnego, stajemy przed częstym dylematem - który mebel lepiej sprawdzi się w naszym pokoju? Kanapa, sofa czy narożnik? Wiele zależy oczywiście od gabarytów mebla, jego dodatkowych funkcji lub materiałów, z których jest wykonany. Jednak każdy z tych mebli posiada również swoje cechy charakterystyczne, które być może idealnie wkomponują się w nasze wnętrze.

Kanapa - mebel, który znajdziesz niemal w każdym domu

Kanapa to mebel używany już w starożytności, choć dopiero w XVII wieku pojawiły się modele przypominające współczesne kanapy. Obecnie taki mebel można spotkać w niemal każdym domu lub mieszkaniu. Jest on niezbędnym elementem wyposażenia każdego salonu. Wygodna kanapa umożliwia owocny wypoczynek i komfortowe spędzanie czasu. Współczesne kanapy posiadają oparcie sięgające do połowy pleców lub szyi. Mogą pomieścić nawet kilka osób, a większość modeli rozkłada się, spełniając funkcję łóżka. Dzięki tej opcji kanapy najlepiej sprawdzą się w niewielkich mieszkaniach. 

Czy kanapa i sofa oznaczają to samo?

Pojęć “kanapa” i “sofa” często używamy zamiennie, choć jest między tymi mebali różnica. Sofa nie posiada funkcji spania i dzięki temu może przybierać wyszukane lub finezyjne kształty, a także ma wolną przestrzeń pod siedziskiem. Sofa znacznie lepiej sprawdzi się w pomieszczeniach, w których nie musimy martwić się o zagospodarowanie każdego skrawka przestrzeni, a także możemy sobie pozwolić na pokój gościnny, do którego wstawimy łóżko.

Warto jednak zaznaczyć, że używanie tych pojęć zamiennie nie jest jakimś dużym błędem - jeśli w sklepie meblowym będziemy mówić “sofa” na “kanapę” lub na odwrót, sprzedawca na pewno nas zrozumie. Warto też dodać, że współczesne sofy i kanapy coraz bardziej się do siebie upodabniają.

Kiedy przyda ci się narożnik?

Narożniki są współczesną alternatywą dla sof i kanap. Narożniki pozwalają na swobodne przestawienie poszczególnych elementów. Niektóre modele są wyposażone w funkcje spania, inne nie. Tego typu meble od lat cieszą się dużą popularnością i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie miało to się zmienić. Narożniki mogą być estetyczne, wygodne i funkcjonalne. Ze względu na spore rozmiary, najlepiej będą wyglądać w przestronnych pomieszczeniach.

Sklep meblowy z bogatą ofertą

Poszukujesz estetycznej i wygodnej kanapy lub narożnika? Sprawdź ofertę sklepu Milux - Tomasz Michalski. Wszystkie meble Milux są wykonane starannie, z wysokiej jakości materiałów. Kanapy i narożniki cechują się nie tylko ładnym wyglądem. Są one również praktyczne i komfortowe. W ofercie sklepu znajdziemy również: stoły, krzesła, ławy, materace.

Opracowanie:
Żurawiniec 15
tel. 600 810 283
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz