Materiał Partnera

Kable, przewody i osprzęt elektroinstalacyjny w ofercie specjalistycznej hurtowni

Kable, przewody i osprzęt elektroinstalacyjny w ofercie specjalistycznej hurtowni

Stworzenie bezpiecznej i funkcjonalnej instalacji elektrycznej wymaga zastosowania odpowiednich komponentów. Do najważniejszych elementów takich układów zaliczają się przede wszystkim kable oraz przewody, których izolacja musi być dostosowana do wartości przyłożonego napięcia a przekrój do wartości przepływającego prądu. Ważny jest też osprzęt elektroinstalacyjny. To chociażby gniazdka, które występują w wielu wariantach. Co jeszcze znajdziemy w specjalnych hurtowniach elektrotechnicznych?

Kable i przewody

Trudno wyobrazić sobie instalacje elektryczne i teletechniczne bez użycia odpowiedniego okablowania. Przewody są kluczowym elementem układów i muszą być jednocześnie dopasowane do rodzaju danej instalacji. W ofercie sprawdzonych hurtowni elektrotechnicznych można znaleźć m.in. kable średniego i wysokiego napięcia. Asortyment obejmuje także specjalistyczne wysokonapięciowe przewody zapłonowe .

Każdy z kabli czy przewodów musi być wykonany zgodnie z aktualnie obowiązującą normą z uwzględnieniem przeznaczenia i środowiska, w którym będzie zainstalowany. Takie produkty znaleźć można wyłącznie w dobrych hurtowniach elektrotechnicznych. Jedną z nich jest Kaczmarek Electric S.A. – firma, która posiada szereg elektromarketów znajdujących się na terenie całego kraju. Szeroki asortyment takich hurtowni to przewody wtynkowe, w oplocie tekstylnym ,standardowe kable elektroenergetyczne i światłowodowe. W naszym asortymencie można również znaleźć wielożyłowe przewody sterownicze, odporne na temperaturę przewody w izolacji silikonowej lub teflonowej  renomowanych producentów.   Przy wykonywaniu instalacji warto pamiętać też o osprzęcie elektroinstalacyjnym. Co wchodzi w jego zakres?

Istotny osprzęt elektroinstalacyjny

Oprócz kabli i przewodów nie należy zapominać o profesjonalnym osprzęcie. Wyłączniki i gniazdka zapewniają możliwość funkcjonalnego i bezpiecznego korzystania z instalacji elektrycznych i oświetlenia. Jakość ich wykonania również musi stać na najwyższym poziomie ze względu m.in. na intensywną eksploatację. Hurtownia elektrotechniczna będzie w stanie zaoferować także szereg elementów instalacyjnych i podłączeniowych, dając możliwość przygotowania układu w sposób profesjonalny i zgodny z projektem.

Specjalne złącza, instalacyjne systemy magistralne oraz liczniki to kolejne z elementów wchodzących w skład osprzętu elektroinstalacyjnego. Pochodzące od sprawdzonych producentów wyroby tego typu znajdujące się w dobrych hurtowniach elektrotechnicznych będą rozwiązaniem sprawdzającym się przez długi czas, bez konieczności ich wymiany. Warto zatem zaufać specjalistom – szeroki asortyment w połączeniu z profesjonalnym doradztwem pozwoli dopasować elementy idealnie sprawdzające się w konkretnych instalacjach elektrycznych lub teletechnicznych.

Ważnym elementem są również oprawy i źródła światła LED. Także i je znajdziemy w ofercie dobrych hurtowni elektrotechnicznych, które proponują swoim klientom nawet produkty do zastosowań specjalistycznych. Co ciekawe, oprócz samej sprzedaży, najlepsze hurtownie tego typu są w stanie zapewnić pełne doradztwo techniczne, wykonać projekt konkretnej instalacji wykorzystującej źródła światła LED i dostarczyć kompletne rozwiązania w tym zakresie. Oznacza to spore wsparcie m.in. dla właścicieli sklepów, hal produkcyjnych, magazynów, restauracji, hoteli czy biurowców, którzy mogą w ten sposób otrzymać przemyślany projekt oświetlenia uwzględniający nowoczesne elementy LED. Aktualne oświetlenia w takich obiektach mogą także podlegać weryfikacji. Dzięki rekomendacji specjalistów oświetlenie stanie się lepsze i ekonomiczniejsze.

Dobre hurtownie korzystają zatem również ze wsparcia sztabu specjalistów, co pozwala im zarówno kompetentnie sprzedawać oferowane artykuły, jak i pomagać klientom w dopasowywaniu najlepszych dla nich produktów oraz kompleksowych rozwiązań technologicznych.

Opracowanie:
Wolsztyn, Gajewskich 32
tel. 68 347 06 50
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz