Materiał Partnera

Kabiny sanitarne – gdzie można je wykorzystać?

Kabiny sanitarne – gdzie można je wykorzystać?

Wykonane z płyt kabiny sanitarne są estetyczne i łatwo utrzymać je w czystości. Zwykle widzimy je w publicznych toaletach, ale właściwości tego typu rozwiązań sprawiają, że są one uniwersalne. Gdzie warto je zastosować?

W toalecie

Miejscem, w którym najczęściej stosuje się kabiny sanitarne, są publiczne toalety. To właściwie nieodłączny element każdego takiego pomieszczenia. Kabiny są montowane w szkołach, restauracjach, w centrach handlowych, na basenach i stacjach benzynowych. Można je znaleźć w niemal wszystkich obiektach użyteczności publicznej. Kabiny oddzielają od siebie sedesy i pozwalają na zachowanie intymności w publicznej toalecie. Dzięki temu, że łatwo je wyczyścić, nawet w dużej publicznej toalecie można zachować czystość i higienę, a to jest przecież szczególnie ważne dla wszystkich użytkowników budynku.

Jako kabiny prysznicowe

Kabiny sanitarne sprawdzają się też poza tym standardowym zastosowaniem. Poza kabinami WC powstają z nich też kabiny prysznicowe. Jak to wygląda? Z płyty wykonywane są ścianki działowe, pozwalające na zachowanie prywatności, tam gdzie o to najtrudniej – na basenie, w klubie fitness czy na polu namiotowym. Kabiny powstają z materiałów odpornych na oddziaływanie wody i wilgotność powietrza. Do budowy tego rodzaju kabin najczęściej używa się bardzo wytrzymałych płyt kompaktowych HPL. Są odporne nie tylko na wilgoć, ale i na zniszczenia mechaniczne.

Dla maluchów

Kabiny sanitarne to świetne rozwiązanie dla najmłodszych użytkowników toalet – dlatego często montuje się je w przedszkolach. Produkowane są specjalne kabiny, właśnie dla najmłodszych użytkowników, żeby zapewnić im wygodę i bezpieczeństwo. Charakteryzuje je niska zabudowa oraz brak zamknięcia wewnątrz, aby w awaryjnej sytuacji opiekun mógł łatwo interweniować. Ten szczególny typ zabudowy WC stosuje się także w szkołach podstawowych. Z racji, że ich użytkownikami są głównie dzieci, kabiny tego typu muszą być nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim bezpieczne. W zależności od potrzeb kabiny dla najmłodszych wykonywane są w dwóch wariantach – mogą to być na przykład same wydzielenia, oddzielające jeden sedes od drugiego, ale występują też w formie całych, niskich zabudowań, albo w układzie mieszanym – drzwi i ścianki działowe są niskie, ale pozostałe elementy – ścianki zamkowe i zawiasowe mają standardową wysokość. Dodatkową zaletą wszelkich kabin sanitarnych jest to, że występują one w bardzo różnorodnej kolorystyce – zawsze można dobrać takie rozwiązanie, które najbardziej nam odpowiada. Firma Sanipol Sp. z o.o. produkuje kabiny w bogatej, żywej kolorystyce, a w kabinach dla dzieci zakłada także uszczelki, które zapobiegają przytrzaśnięciu dziecięcych paluszków. Na życzenie pracownicy firmy nadadzą dziecięcym kabinom wyjątkowy, indywidualny kształt.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz