Artykuł sponsorowany

Kabina WC - standardy, jakie powinna spełniać, aby mogła z niej korzystać osoba niepełnosprawna

Kabina WC - standardy, jakie powinna spełniać, aby mogła z niej korzystać osoba niepełnosprawna

Jeszcze nie tak dawno temu problem niepełnosprawności był "zamiatany pod dywan". O potrzebach osób niepełnosprawnych w ogóle się nie mówiło. W momencie, gdy temat taki był poruszany, nie poświęcano mu większej uwagi. Na szczęście większość dużych sklepów oraz instytucji publicznych od ładnych kilkunastu lat zaczęło dostrzegać problem niepełnosprawności, a właściciele zaczęli również dostosowywać budynki i sanitariaty do osób z ograniczoną sprawnością.


Wiadomo przecież, że każdy nawet najbardziej błahy element wyposażenia powinien być dostosowany do osoby posiadającej określoną dysfunkcję. Jest to podyktowane użytecznością, a w myśl zasady: "przedmioty muszą być dostosowane do ludzi a nie na odwrót", zaczęto wprowadzać szereg zmian - również takich jak dopasowywanie przedmiotów codziennej użyteczności do osób niepełnosprawnych.


Osobom niepełnosprawnym, ze względu na ich ograniczenie ruchowe, ciężko jest korzystać na przykład z przedmiotów zamieszczonych na wysokości dostosowanej dla osób zdrowych. Samo korzystanie z kabiny WC potrafi przyczynić się do powstania wielu kłopotów. Dzieje się to dlatego, że nasze pomieszczenia nie są odpowiednio przygotowane do danego schorzenia. Każdy niepełnosprawny w swoim domowym zaciszu ma indywidualnie przystosowane otoczenie oraz przedmioty codziennego użytku, które pomagają mu żyć bez niczyjej pomocy. Dzięki temu jest w stanie funkcjonować, a życie codzienne przestaje być trudne.


Z pomocą w budowie bądź przebudowie kabin WC dla osób niepełnosprawnych przychodzi firma Sanipol. Zajmuje się ona produkcją ścianek działowych do pomieszczeń sanitarnych. Firma ta, dzięki długoletniemu doświadczeniu doskonale wie jak realizować zlecenia - nawet te najtrudniejsze, które wymagają indywidualnego podejścia i rozwiązań konstrukcyjnych. Ich wyroby znalazły uznanie i zastosowanie w wielu budynkach użyteczności publicznej oraz obiektach handlowych i przemysłowych.


Odpowiednie przystosowanie kabiny WC dla osób niepełnosprawnych to nie tylko wygoda dla użytkujących dane pomieszczenie, ale przede wszystkim zapewnienie im pełnego bezpieczeństwa. Kluczową rolę spełnia tu powierzchnia oraz swobodne do niej wejście. Drzwi wejściowe powinny być na tyle duże, by zmieścił się w nich swobodnie wózek inwalidzki - tj. minimum 90cm. Sama powierzchnia manewrowa powinna być na tyle duża, żeby osoba korzystająca z wózka mogła przed danym urządzeniem dokonać pełnego obrotu na wózku tj. 1,5m x1,5m. To również zamontowane na odpowiedniej wysokości sedes, umywalka i poręcze oraz system alarmowy.


Kabiny wc powinny być tak zaprojektowane i wykonane, aby każda osoba niepełnosprawna miała możliwość korzystania z nich w swobodny sposób i nie musiała korzystać z pomocy osób trzecich. Wszystkie te wymogi uwzględnia firma Sanipol, która troszcząc się o swoich przyszłych klientów, odpowiednio projektuje i buduje kabiny sanitarne. Dzięki temu, że zdobyli już bogate doświadczenie budując sanitariaty w placówkach związanych ze szkolnictwem, służbą zdrowia i obiektach sportowych, mamy pewność jakości i dokładności wykonania.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz