Artykuł sponsorowany

Kabelcom: Co warto wiedzieć o instalacjach niskoprądowych?

Kabelcom: Co warto wiedzieć o instalacjach niskoprądowych?

Instalacje niskoprądowe zwane także niskonapięciowymi odgrywają coraz większą rolę. Stosuje się je w nowoczesnych budynkach mieszkalnych, publicznych, komercyjnych, przemysłowych i gospodarczych. Ich cechami unikalnymi jest to, że pozwalają na ergonomiczne wykorzystanie energii elektrycznej. Dotyczy to zarówno energooszczędności, jak i uproszczonego schematu całego przesyłu. Instalacje niskoprądowe są zatem bezawaryjne, proste do zautomatyzowania oraz autonomiczne. Nie są zależne od całej sieci, ale w prosty sposób się z nią synchronizują.

Czym są instalacje niskoprądowe?

Za instalacje niskoprądowe uznaje się każde rozwiązanie, które pozwala doprowadzenie energii elektrycznej do odbiorników poprzez sieć rozdzielczą w systemie pracy o niskim napięciu znamionowym. Poziom ten musi mieścić się do 1 kV prądu zmiennego lub 1,5 kV prądu stałego.

Instalacja niskoprądowa tworzona jest zatem z kabli, przewodów, akumulatorów, aparatury sterowniczej i kontrolnej, z licznych zabezpieczeń oraz z zespołów prądotwórczych, zasilaczy i innych elementów przesyłowych oraz gromadzących energię. Ich projektowaniem, wykonawstwem, rozruchem, serwisem, konserwacjami oraz przeglądami zajmują się zatem profesjonalne firmy elektroinstalatorstwa zewnętrznego i wewnętrznego. Przykładem jest firma Kabelcom, która wykonuje pełen zakres automatyki obiektowej siłowej i niskoprądowej na urządzeniach i aparaturze wiodących producentów. Podkreślić przy tym warto, aby korzystać z usług firm, które posiadają uprawnienia do wykonawstwa infrastruktury energetycznej w pełnym zakresie kabli SN i nN.

Zastosowania w różnych obiektach budowlanych

Instalacje niskoprądowe to przede wszystkim instalacje nowej generacji, które pozwalają komunikować się z różnymi systemami oraz rozwiązaniami opartymi o wykorzystanie energii elektrycznej. Z roku na rok ich rodzajów jest zatem coraz więcej, a ich popularność rośnie. Instalacje niskoprądowe dedykowane są bowiem dla domów jednorodzinnych, mieszkań w blokach i kamienicach, dla apartamentów, hoteli, restauracji, biurowców, szkół, szpitali, urzędów, magazynów, zakładów przemysłowych czy też galerii handlowych. Stosowane mogą być zatem w niemalże każdym obiekcie nowoczesnego budownictwa.

Twój partner w świecie instalacji - Kabelcom

Firma Kabelcom Krzysztof Wańczyk to przedsiębiorstwo z siedzibą w Białogardzie, specjalizujące się w kompleksowych usługach instalacji. W ofercie firmy znajdują się takie usługi jak montaż telewizji przemysłowej, montaż videodomofonów oraz domofonów. Dodatkowo, firma świadczy usługi związane z montażem instalacji alarmowych, co sprawia, że ich klienci mogą czuć się bezpiecznie w swoich domach czy miejscach pracy. Kabelcom Krzysztof Wańczyk zajmuje się również montażem urządzeń elektrycznych oraz rozdzielni elektrycznych. W ramach swojej działalności oferuje także pomiary instalacji, co pozwala na sprawdzenie ich poprawności i bezpieczeństwa. Firma dysponuje pogotowiem elektrycznym, które jest dostępne dla klientów w przypadku awarii czy problemów z instalacją elektryczną. W ofercie można również znaleźć usługi minikoparką oraz wynajem podnośnika koszowego, co ułatwia prace na wysokościach czy w trudno dostępnych miejscach.

Opracowanie:
Białogard, Zapolskiej 14
tel. 605 284 330
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz