Materiał Partnera

Jeziora, lasy i atrakcyjne kwatery na Mazurach czekają na Ciebie!

Jeziora, lasy i atrakcyjne kwatery na Mazurach czekają na Ciebie!

Mikołajki to urokliwa miejscowość, która każdego roku przyciąga wielu amatorów żeglarstwa. Tu zakosztujesz wspaniałych kąpieli i wypożyczysz różnorodny sprzęt wodny. Warto wiedzieć, że woda i sporty z nią związane to nie jedyne atrakcje tych okolic. Znajduje się tu biologicznie czyste środowisko i przyroda odznaczająca się wielką różnorodnością fauny i flory. Można tu w spokoju relaksować się i odpoczywać, ciesząc się bliskim kontaktem z naturą.

Ciekawe atrakcje

Miłe zatoczki, przystań, otwarte kąpieliska, przyjazne kwatery – wszystko to przyciąga jak magnes, zarówno zwykłych ludzi, jak i celebrytów, którzy szczególnie upodobali sobie Mikołajki. Tuż obok miasta rozpościera się Mazurski Park Krajobrazowy, pełen pachnących lasów, czystych jezior i torfowisk.

Powierzchnia parku zajmuje 55 tys. ha, w tym jest także strefa ochronna o powierzchni ok. 18 tys. ha. Na terenie parku znajduje się m.in.:

  • 11 rezerwatów przyrody, np. rezerwat biosfery jezioro Łuknajno,
  • ponad 60 jezior, wśród nich największe w Polsce – jezioro Śniardwy,
  •  rzeka Krutyń – znakomicie nadająca się do spływów kajakowych, uznana za jedną z najciekawszych w Europie,
  • wspaniała flora i fauna, w tym żyje tu ponad 200 gatunków ptaków.

Trochę historii

Historia miejscowości sięga 1444 roku, wtedy to okoliczne ziemie zostały nadane Wawrzyńcowi Prusowi. Nazwa ziem pochodzi od św. Mikołaja, patrona kaplicy usytuowanej na wzgórzu wiatracznym. Św. Mikołaj został wpisany w nazwę najpierw skromnej mazurskiej wsi, a potem, od 1726 roku – już miasta Mikołajek. W 1843 r. rozwinięto stałą żeglugę po Wielkich Jeziorach, co przyniosło ożywienie całego miasta. W 1911 r. powstało połączenie kolejowe pomiędzy Mikołajkami a Mrągowem i Orzyszem. Obecnie Mikołajki to atrakcyjna i popularna miejscowość letniskowa, która aspiruje do miana żeglarskiej stolicy Polski. Co roku ściągają tu rzesze turystów, amatorów żeglarstwa i sportów wodnych. W lecie Mikołajki codziennie przyciągają jakąś ciekawą imprezą czy wydarzeniem sportowym, w każdy weekend na scenie w centrum oraz w wiosce żeglarskiej odbywają się zabawy i koncerty. Najważniejsze wydarzenia dla Mikołajek to obchody dni miasta i festiwal szantowy.

Jeśli chcesz oderwać się od codziennego życia, wybierz Mikołajki! Możesz zatrzymać się w miejscowej kwaterze. Pokoje u Basi to miły pensjonat, gdzie znajdziesz upragniony spokój. Do dyspozycji gości są pokoje z wyposażonym aneksem kuchennym i łazienką. Można korzystać tu także z grilla i spędzać czas w ogrodzie, gdzie znajdują się huśtawki i leżaki. Serdecznie zapraszamy do wypoczynku w całorocznych pokojach gościnnych, które zapewnią komfort tak niezbędny podczas chwil relaksu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz