Materiał Partnera

Jeśli pragniesz znaleźć piękne meble, szukaj ich w dobrym salonie meblowym

Jeśli pragniesz znaleźć piękne meble, szukaj ich w dobrym salonie meblowym

Jeśli ktoś właśnie wybudował dom lub kupił nowe mieszkanie, pragnie go pięknie umeblować. Warto wtedy zadbać o odpowiedni budżet i wybrać salon meblowy, w którym uda nam się kupić wymarzone meble. Polska jest krajem, w którym są regiony słynące z produkcji mebli i sprzedaje się je także za granicę. W salonach meblowych więc jest szeroki wybór produktów do kuchni, salonów, przedpokoju i pokoju dziecięcego. Warto zawsze sprawdzać jakość mebli w salonie. Można je nawet wypróbować, to znaczy sprawdzić wygodę kanapy, czy miękkość łóżka. Niech nie zwiedzie nas ciekawy i nowoczesny kształt mebla, który w użyciu okaże się niewygodny. Kupować należy z rozmysłem.


Co oferują salony meblowe w Polsce?

Salony meblowe oferują coraz więcej usług. Pojawiają się takie, w których można zamówić projekt wyposażenia całego wnętrza. Standardem jest oferta salonu meblowego dotycząca transportu, wniesienia i montażu mebli w domu klienta. Kupując meble, często głównym kryterium wyboru jest cena. Czy tanie meble są dobrej jakości? O cenie mebli decyduje przede wszystkim materiał, z jakiego zostały wykonane. Jakie wybrać meble i co sprawdzić w salonie meblowym? W salonie meblowym takim jak Twój Styl s.c. Anna i Cezary Jabłońscy, szukajmy po prostu dobrych produktów, bo przeciętny Polak nie zna producentów mebli i ich marek. Wynika to głównie z faktu, że rynek meblarski jest rozdrobniony. Nawet najwięksi producenci mebli obsługują nie więcej niż kilkanaście procent rynku. Tych stosunkowo dużych jest też wielu, a klęski urodzaju dopełnia fakt, że różnice jakościowe między nimi są niewielkie. Na szczęście jest to jakość wysoka. Od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, Polska jest jednym z najlepszych eksporterów mebli w Europie. Branża meblarska stanowi istotną część polskiego eksportu w ogóle. Zazwyczaj salon meblowy oferuje nam:

  • meble wypoczynkowe,

  • meble kuchenne,

  • narożniki,

  •  szafy przesuwne,

  •  łóżka,

  • komody,

  •  meble do kuchni.

O wartości mebli decydują, poza umiejętnościami producenta, zastosowane materiały. Jest niezwykle mało mebli wykonanych w stu procentach z drewna litego. Bezpośrednią przyczyną jest nieopłacalność takiego rozwiązania. Trudno bowiem uzyskać duże, pozbawione wad elementy lite, a odpady powstające przy ich produkcji sięgają prawie dziewięćdziesięciu procent masy wyjściowej. Lite drewno niezastąpione jest natomiast w produkcji elementów profilowych, ozdobnych i frontów mebli. Meble zupełnie drewniane są też niezwykle ciężkie i niepraktyczne w codziennym użytkowaniu.

Opracowanie:
Łomża, Dmowskiego 1d
tel. 602 301 327
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz