Materiał Partnera

Jakimi typami naczep dysponują dobre firmy transportowe?

Jakimi typami naczep dysponują dobre firmy transportowe?

Firmy transportowe wykorzystujące zestawy ciągników siodłowych z naczepami o dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej 24 tony są przystosowane do międzynarodowego przewozu różnych ładunków. W przypadku materiałów niebezpiecznych czy niestandardowych konieczne jest jednak zastosowanie odpowiedniej naczepy. Jakie konkretnie ich typy znajdują się w taborze renomowanych firm transportowych i jakie przewozy umożliwiają?

Nietypowe ładunki

Towary przeznaczone do transportu za pomocą ciągników siodłowych z naczepą zazwyczaj przewożone są na paletach o ujednoliconych wymiarach, co umożliwia ich łatwy rozładunek i załadunek. Typowe naczepy wykorzystywane do realizacji takich zleceń to podstawowy element taboru dobrych firm transportowych, które jednak przygotowane są także na przewóz materiałów niestandardowych. Jest tak w przypadku m.in. stali walcowanej w kręgach. Do jej bezpiecznego przetransportowania niezbędna jest specjalistyczna naczepa coilmulda – wyposażona jest ona w koryto, w którym umieszczane są kręgi. Po ich umiejscowieniu w naczepie zabezpiecza się ładunek pasami, co pozwala na ustabilizowanie stali walcowanej. Firma transportowa Euro-Pol dysponuje rozbudowanym taborem, w skład którego wchodzą m.in. wspomniane naczepy typu coilmulda, ale też przeznaczone do przewozu materiałów niebezpiecznych ADR. Dzięki nim można transportować towary łatwopalne czy wybuchowe, a także substancje żrące i wiele innych.

Szybki załadunek i rozładunek

W branży transportowej jednym z kluczowych czynników jest czas. Terminowość brana jest pod uwagę również w zakresie rozładunku i załadunku towarów na naczepy, dlatego firmy transportowe muszą dysponować modelami przystosowanymi do szybkiej realizacji tych czynności. Naczepy z możliwością ładowania z góry, z boku czy z tyłu dają wiele wariantów umieszczenia towaru. Warto w przypadku przewozów ładunków ciągnikiem siodłowym z naczepą wybrać firmę transportową, która dysponuje zwiększonymi możliwościami załadunkowymi. Daje je naczepa typu mega – wyróżnia się ona wysokością wynoszącą aż 3 metry oraz podnoszonym sufitem. To właśnie w tego typu naczepach przewożone są towary o sporej objętości. Dobre firmy transportowe powinny w swoim taborze uwzględnić również i taki typ naczepy, który przydaje się przy wielu zleceniach. Profesjonaliści dzięki dostępności różnych rodzajów naczep są w stanie zaoferować klientom możliwość przetransportowania materiałów znajdujących się na paletach, ładunków niebezpiecznych, o niestandardowych wymiarach czy nawet wymagających specjalnego typu koryta.

Opracowanie:
Jelenia Góra, Cieplicka 64
tel. 75 755 72 33
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz