Materiał Partnera

Jakie zastosowanie mają podnośniki koszowe?

Jakie zastosowanie mają podnośniki koszowe?

Podnośniki koszowe są urządzeniami dźwignicowymi, składającymi się z platform lub koszy, umieszczanych na końcu ramienia hydraulicznego. Pozwalają na bezpieczne wykonywanie prac wysokościowych. Wykorzystywane są w wielu branżach takich jak np.: budowlana, telekomunikacyjna, energetyczna, reklamowa oraz usług remontowych i porządkowych. Na końcu wysięgnika posiadają kosz osobowy, umożliwiający podnoszenie i przenoszenie ludzi oraz materiałów.

Czym są podnośniki?

Jak wspomnieliśmy wyżej, podnośniki są to pojazdy, które na końcu wysięgnika posiadają kosz osobowy, który umożliwia podnoszenie i przenoszenie osób lub ładunków, Na rynku mamy wiele modeli dopasowanych do różnych potrzeb. Występują podnośniki samojezdne oraz montowane na podwoziach samochodów, ramieniowo-teleskopowe, nożycowe oraz przegubowe. Są też pojazdy z różnym silnikiem: spalinowym, akumulatorowym i elektrycznym, co pozwala na używanie ich na zewnątrz i wewnątrz budynku oraz w zamkniętych pomieszczeniach. Firma Goldi wynajmuje urządzenia, więc możemy skorzystać z jej usług. Podnośnik umożliwia wygodną i bezpieczną pracę na wysokościach. Bez podnośnika utrudnione by było wykonywanie wielu prac, w tym blacharsko-dekarskich, energetycznych, alpinistycznych i montażowych.

Do jakich prac służy podnośnik?

Podnośnik różni się od dźwigu rozmiarem, mocą, zasięgiem, sposobem pracy z ciężarem oraz zastosowaniem. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie podnosi ciężar za pomocą ramienia teleskopowego, wypychając go. Znajduje szerokie zastosowanie przykładowo w pracach dekarskich, montażowych, instalacyjnych, remontowych i porządkowych. Naprawa dachów, malowanie elewacji, usuwanie śniegu i sopli, mycie okien i banerów są wykonywane za przy pomocy podnośnika. Budowa i remont linii energetycznych usuwanie awarii oraz konserwacja oświetlenia drogowego, a także montaż klimatyzacji, odbywają się z użyciem tego typu urządzeń. Są one stosowane w trudnodostępnych miejscach, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Opracowanie:
Kędzierzyn-Koźle, Malczewskiego 7
tel. 606 308 931
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz