Materiał Partnera

Jakie zalety mają opakowania papierowe?

Jakie zalety mają opakowania papierowe?

Sprzedajesz produkty na wagę i pakowane na miejscu? A czy zastanawiałeś się nad tym, jaki wpływ na środowisko mają dziesiątki opakowań, jakie codziennie wydajesz swoim klientom? Opakowania papierowe to rozwiązanie przyjazne dla środowiska, a teraz dodatkowo bardzo modne. Przekonaj się, że możesz zrobić coś dobrego dla przyrody i jednocześnie promować swoją markę jako odpowiedzialną wobec natury.

W czym opakowania papierowe są lepsze od innych?

Już od wieków w handlu używamy opakowań papierowych. Choć wraz z rozwojem technologii znaleźliśmy sposób na pakowanie produktów w folię czy plastik, papier nadal jest rozwiązaniem, o którym warto pamiętać. Znajduje zastosowanie w wielu branżach, a wpływ jego produkcji na środowisko jest znacznie mniejszy niż w przypadku tworzyw sztucznych.

Oczywiście, aby wyprodukować opakowania papierowe, konieczny jest surowiec, który otrzymuje się poprzez wycinanie lasów. Nie można więc powiedzieć, że wpływ na środowisko naturalne jest zerowy. Jednak papier ma dwie zalety, które stanowią o jego przewadze nad innymi materiałami. Po pierwsze, szybko ulega biodegradacji. Dla porównania - rozkład plastiku trwa setki lat i dodatkowo powoduje wydzielanie się szkodliwych substancji. Drugą korzystną cechą opakowań papierowych jest możliwość pełnego recyklingu.

Zastosowanie opakowań papierowych w handlu

W Hurtowni Opakowań i Chemii Gospodarczej Alert znajdziesz szeroki wybór opakowań papierowych. Do czego mogą być wykorzystywane? Po pierwsze - możesz wybrać papier pakowy. Świetnie nadaje się do pakowania większości towarów i będzie równie odpowiedni dla właścicieli i pasmanterii i cukierni. Pergaminy i papiery foliowane to produkty dla branży spożywczej. Ponadto, piekarnie mogą zaopatrzyć się w torebki na pieczywo jako alternatywę dla zaśmiecających otoczenie foliówek. Jeśli sprzedajesz produkty sypkie na wagę, np. suchy makaron czy kasze, papierowe opakowania będą bardzo dobrym rozwiązaniem.

Coraz więcej firm decyduje się też na torby papierowe do pakowania produktów. To bardzo pozytywny trend – chyba większość z nas zauważyła, że w sklepach coraz częściej zamiast foliowych toreb otrzymujemy te papierowe. Są one nie tylko bardziej przyjazne dla środowiska. Dobrze się prezentują i są lekkie – komfort klienta jest jak najbardziej zachowany. Jeśli chcesz budować wizerunek swojej marki jako odpowiedzialnej wobec środowiska naturalnego, to opakowania idealne dla Ciebie. Opakowania papierowe mają jak widać szerokie zastosowanie. Zastanów się, czy i Twoja firma nie może zwrócić się w kierunku bardziej ekologicznego pakowania.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz