Materiał Partnera

Jakie zadania wykonuje doradca transportowy?

Jakie zadania wykonuje doradca transportowy?

Znalezienie specjalisty, który może doradzić nie tylko w kwestii tego, jak pokierować działaniami formy, ale także jak sytuacja przedsiębiorstwa ma się do obecnych uwarunkowań prawnych to bardzo ważny krok w rozwoju firmy. Branża transportowa, szczególnie firmy logistyczne dowożące przedmioty na terenie Unii Europejskiej i poza nią muszą stale podążać za zmieniającym się prawem. Doradca transportowy jest w tej sytuacji potrzebnym wsparciem. Jakie zadania spełnia?

Branża logistyczna – wyzwania organizacyjne

Niezwykle powszechny na całym świecie transport samochodowy dostarcza codziennie niezliczone ilości przedmiotów do wskazanych miejsc. Sklepy, hale produkcyjne, cała branża przemysłu prawdopodobnie przestałaby istnieć, gdyby produkty nie były dostarczane do klienta. Dlatego też firmy transportowe rozwijają się z ogromnym powodzeniem. Prowadzenie działalności transportowej związane jest z wieloma dodatkowymi obowiązkami. Poprawne funkcjonowanie linii logistycznych, prowadzenie dokumentacji, właściwe zarządzanie pracownikami to tylko kilka z wielu wyzwań, przed jakimi stoją przedsiębiorcy prowadzący biznesy w dziale transportu.

Jedną z najbardziej skomplikowanych czynności w trakcie prowadzenia firmy jest właściwe wypełnianie dokumentacji. Samochody dostawcze, aby dotrzeć do celu, muszą często przejechać przez wiele granic. Jeśli jest to obszar Unii Europejskiej, dokumentacja nie musi być bardzo skomplikowana. Warto jednak pamiętać, że na terenie Europy znajdują się także państwa, które nie uczestniczą w tej wspólnocie i wjazd na ich terytorium wiąże się z koniecznością spełnienia określonych warunków.

Przed przedsiębiorcą prowadzącym firmę transportową stoi duże wyzwanie, jakim jest organizacja czasu pracy kierowców oraz odpowiednia zapłata, zgodna z wymogami. Stale zmieniające się przepisy prawne dotyczące wynagrodzenia powodują, że niektórzy przedsiębiorcy nie nadążają za zmianami.

W rozwiązaniu wspomnianych tu komplikacji oraz zawiłości, związanych z prowadzeniem działalności transportowej, pomóc może doradca transportowy Grzegorz Sitarek. Działania doradcy polegają między innymi na przeprowadzeniu audytu, działaniami usprawniającymi aktualizację dokumentacji transportowej, szkolenia pracowników. Szczególnie pomocnym wsparciem ze strony doradcy jest możliwość zasięgnięcia u niego opinii dotyczącej przewożenia różnego rodzaju materiałów niebezpiecznych oraz wyjątkowo wrażliwych na stłuczenia.

Z doradcą transport jest prosty!

Usprawnienie funkcjonowania firmy może dotyczyć nie tylko działających od wielu lat podmiotów. Współpraca z profesjonalistą, który pomaga w organizacji dokumentacji, szkoleniu pracowników oraz zwraca uwagę na istotne szczegóły organizacyjne, odnosi się przede wszystkim do rozpoczynających działalność firm. Dzięki właściwemu wsparciu od samego początku przedsiębiorca może uniknąć wielu błędów, które popełniłby bez otrzymania rady od profesjonalnego doradcy transportowego.

Doradztwo transportowe łączy w sobie wiele działań. Częściowo jest to także praca z obejmująca sprawowanie pieczy nad dostosowaniem działania firmy do obowiązujących przepisów prawnych oraz wsparciu taktycznym w sytuacji, kiedy, któraś z instytucji kontrolnych wykryje naruszenia ze strony przedsiębiorcy. Dzięki specjalistycznej wiedzy, pomocy w organizacji pracy i szkoleniu pracowników doradca transportowy może znacznie wpłynąć na jakość proponowanych przez firmę logistyczną usług oraz sprawić, że będzie ona funkcjonowała w bardziej efektywny i przynoszący więcej zysku sposób.

Opracowanie:
Jelenia Góra, Zielona 13 lok. 1
tel. 601 776 276
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz