Artykuł sponsorowany

Jakie zachowania psa mogą być objawem chorób?

Jakie zachowania psa mogą być objawem chorób?

Chcesz, aby Twój pupil cieszył się długim życiem? Reaguj w przypadku nietypowego zachowania psa. Jako odpowiedzialny za zwierzaka właściciel, musisz zadbać o jego zdrowie. Konieczne są nie tylko wizyty kontrole u specjalisty, ale również obowiązkowe szczepienia. Niezbędna jest też wiedza na temat tego, jakie sygnały daje cierpiący z jakiegoś powodu zwierzak.

Zdrowy pies – czyli jaki?

Pies, który jest zdrowy, ma świeży oddech, a z jego nosa, oczu i uszu nie wydobywają się żadne wysięki. Zęby mają biały kolor, a sierść charakterystycznie się błyszczy. Dobra kondycja czworonoga przekłada się też na dopisujący mu apetyt. Nie martw się jednak, jeśli Twój pupil jednorazowo odmówił zjedzenia posiłku. Niepokojące jest raczej permanentne, nieprzemijające omijanie miski z jedzeniem. Podobnie jak picie nieodpowiednich porcji wody. Zarówno zbyt duże, jak i zbyt małe jej ilości powinny wzbudzić Twoją czujność. Zdrowy piesek nie wykazuje też większych problemów z wypróżnianiem. Nie męczą go biegunki ani zaparcia.

Nietypowe zachowania psa, które powinny być skonsultowane z weterynarzem

Tak naprawdę bardzo ciężko wskazać dziwne, nietypowe zachowania psa. Każdy czworonóg jest przecież inny, a jego temperament w dużej mierze zależy od konkretnej rasy. Są jednak pewne sygnały, które właścicielowi powinny dać do myślenia.   

Udaj się do weterynarza, jeśli Twój pies – na co dzień żywy i pełen energii, nagle traci wigor. Zrób to samo, kiedy zmienia się jego zachowanie wobec ludzi. Jeśli do tej pory szukał kontaktu z domownikami i gośćmi, a teraz jest raczej lękliwy, wycofany i zaczyna warczeć, gdy ktoś próbuje go pogłaskać, wiedz że coś się dzieje. 

Niepokojące zmiany w zachowaniu psa najczęściej mają charakter stały lub nagły. Jeśli rzucają się w oczy, bo dotyczą aktywności albo samopoczucia zwierzaka – powinny skłonić Cię do interwencji. Pamiętaj jednak, że pies podobnie, jak człowiek może mieć „gorszy dzień”. Nie każde nietypowe zachowanie musi być od razu konsultowane z lekarzem weterynarii. Wiele zależy od czasu i intensywności trwania dziwnych zachowań.

Natychmiastowa pomoc weterynarza – kiedy jest potrzebna?

 

Bywa, że konieczna jest natychmiastowa wizyta u specjalisty. Jeśli w Twoim mieście funkcjonuje placówka taka, jak Przychodnia Weterynaryjna z Gdańska do weterynarza możesz udać się nawet w niedzielę. – Świadczymy szereg usług weterynaryjnych. Specjalizujemy się między innymi w medycynie ratunkowej i intensywnej terapii. Nasi weterynarze dostępni są 7 dni w tygodniu.

 

Mały piesek spadł z krzesła i traci równowagę podczas chodzenia? Zwierzaka męczą wielogodzinne wymioty? W takich sytuacjach konieczna jest natychmiastowa pomoc lekarza.

 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz