Artykuł sponsorowany

Jakie zabiegi wykonywane są w ramach stomatologii estetycznej, którą oferuje Przychodnia Stomatologiczna STYL-DENT Sylwia Kałuża-Miler?

Jakie zabiegi wykonywane są w ramach stomatologii estetycznej, którą oferuje Przychodnia Stomatologiczna STYL-DENT Sylwia Kałuża-Miler?

Piękny, biały uśmiech to marzenie wielu z nas, jednak każdy człowiek ma określony naturalny kolor zębów, który zależy od wielu czynników m.in. koloru zębiny i szkliwa. W stomatologii wyróżniamy dziedzinę nazywaną stomatologią estetyczną, która skupia się głównie na uzyskaniu estetycznego wyglądu uzębienia. NZOZ Przychodnia Stomatologiczna STYL-DENT Sylwia Kałuża-Miler oferuje zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, które pomagają uzyskać efekt hollywoodzkiego uśmiechu. Sprawdźmy zatem jakie to zabiegi.

Stomatologia estetyczna

Do najczęściej wybieranych zabiegów, z dziedziny jaką jest stomatologia estetyczna, zaliczamy skaling, piaskowanie, wybielanie zębów oraz zakładanie licówek. Skaling i piaskowanie zębów polegają na usuwaniu nagromadzonych złogów kamienia nazębnego, jednak warto podkreślić, że zabieg piaskowania wykonywany jest w przypadku dużo większych zaniedbań. Wybielanie to popularny zabieg, który polega na nałożeniu przez stomatologa odpowiedniego żelu oraz zastosowaniu lampy aktywującej. Przedstawiciel Przychodni Stomatologicznej STYL-DENT dodaje:

Licówki to specjalne nakładki, które mocuje się na powierzchni zębów. Dzięki nim można nadać uzębieniu całkowicie nowy kształt oraz kolor i ukryć wszelkie przebarwienia. Licówki wykonywane są z porcelany, która cechuje się dużą trwałością oraz z materiału kompozytowego.


Warto jednak pamiętać, że ważny jest nie tylko ładny, biały uśmiech, ale również zdrowe zęby, dlatego lekarz stomatolog, zależnie od stanu uzębienia oraz oczekiwanego efektu, dobiera odpowiednie metody postępowania. Wśród zabiegów wykonywanych w ramach stomatologii estetycznej wyróżniamy także leczenie zachowawcze, protetyczne i ortodontyczne, ponieważ na estetykę uśmiechu oprócz koloru zębów, ma także wpływ funkcjonalność uzębienia i prawidłowy zgryz.

Przegląd oferty Przychodni Stomatologicznej STYL-DENT

NZOZ Przychodnia Stomatologiczna STYL-DENT Sylwia Kałuża-Miler znajduje się w Gliwicach, na terenie województwa śląskiego. Oprócz wspomnianej stomatologii estetycznej, przychodnia zajmuje się stomatologią zachowawczą wraz z endodoncją. W ofercie znajdują się również usługi protetyczne oraz z zakresu chirurgii stomatologicznej. Ponadto w przychodni, przy pomocy specjalnego sprzętu, wykonywane jest RTG zębów. Dodatkowo korzystając z usług STYL-DENT pacjenci mogą liczyć na porady odnośnie profilaktyki próchnicy i paradontozy.

Uzupełnienie bogatej oferty Przychodni Stomatologicznej STYL-DENT stanowi pedodoncja, czyli stomatologia dziecięca. Leczenie zachowawcze oraz profilaktyka mogą być wdrażane już od pierwszego miesiąca życia malucha. W STYL-DENT, w ramach stomatologii dziecięcej, wykonywane są zabiegi lakierowania preparatem fluorowym oraz lakowania zębów. Dodatkowo na wizycie każdy mały pacjent poznaje tajniki prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej i zębów.

Opracowanie:
Gliwice, Odrowążów 101r
tel. 32 230 11 78
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz